Ajánló: Helebrandt a harmadik olimpiájára készül

V. SZ.V. SZ.
2021.07.18. 18:24
A Csupasport az olimpikon, világbajnoki ötödik helyezett gyaloglóval, Helebrandt Mátéval beszélgetett, aki jelenleg Szlovákiában edzőtáborozik, ott készül gőzerővel a tokiói ötkarikás játékokra.

A gyalogló Helebrandt Máté elmondta, az egész 2021-es évet az olimpiai kijutásnak szentelte, majd a hivatalos kvalifikáció óta kizárólag az ötkarikás játékok lebeg a szeme előtt.

„Ez lesz a harmadik olimpiám, 2012-ben Londonban, 2016-ban Rióban már ott voltam. Ezeken még a húsz kilométeres távon indultam, most nyáron az ötven kilométeresen versenyzem. Londonban még izgultam, szokatlan volt a légkör, ám nagyon jól éreztem magam, merőben más volt, mint a világbajnokság vagy az Európa-bajnokság. Rióba úgy utaztam, hogy már tudtam mire számíthatok, most nem mondom, hogy rutinból megy majd minden, ám tapasztalatokkal felvértezve érkezem Japánba” – mondta a Csupasportnak.

Oldalunkon olvashatnak a Boston Maratoni előkészületeiről is, amelyre több mint egy tucat korábbi bajnok tér majd vissza.

Legfrissebb hírek

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
4 órája

Jó hír a bringásoknak: kerékpárosbarát szállásláncolatot hoztak létre a balatoni régióban

Csupasport
2026.06.26. 10:56

„Mozdulj velünk!” – jön az olimpia napja szombaton a Városligetben

Csupasport
2026.06.19. 13:48

Bódis Tamás ismét magyar rekordot döntött, és vezeti a világranglistát – 6 óra alatt 93.9 km-t futott

Csupasport
2026.06.15. 11:13

Mélypontra került, szenvedett, de ezüstérmet szerzett az UTH-n

Csupasport
2026.06.13. 08:55

Jön a Mozgás Éjszakája Budapesten, vidéken és a határon túl is

Csupasport
2026.06.11. 15:26

Nagy mérföldkő az ultrafutásban: megalakult a Backyard Ultra Hungary Egyesület

Csupasport
2026.06.08. 11:25

Megválasztották az év kerékpárútjait

Csupasport
2026.06.04. 14:40
Ezek is érdekelhetik