
Tóth Lili Anna (jobbra) egyéni csúccsal lett a második a madridi atlétikai tornán (Fotó: Török Attila)
A nemzetközi szövetség ezüst sorozatába tartozó madridi atlétikai versenyen Tóth Lili Anna és Szűcs Valdó második lett, míg a hasonló besorolású chorzówi viadalon Gyurátz Réka a harmadik helyen zárt.
A magyar szövetség honlapja szerint a 22 éves Tóth új egyéni csúcsot jelentő 9:41.16 perces eredménnyel lett második női 3000 méteres akadályfutásban, míg Szűcs Valdó a férfi 110 gát döntőjében 13.46 másodperces idővel szerezte meg az ezüstérmet. Ugyanitt a világbajnoki bronzérmes Baji Balázs szintén döntőbe jutott, méghozzá idei legjobbjával (13.67), a fináléban azonban kizárták. Női 100 gáton Kerekes Gréta a hetedik gátba beleakadt, és nem ért célba.
A lengyelországi eseményen Gyurátz Réka jól versenyzett, és 70.73 méteres dobással lett harmadik női kalapácsvetésben. A férfiaknál az ugyancsak vb-harmadik Halász Bence 75.99 méterrel a negyedik helyet szerezte meg.
Legfrissebb hírek

Atlétika: Kovács Zoltán indul az elnöki tisztségért
Atlétika
2026.07.29. 13:21

Halász Bence: Nagy kedvvel megyek vissza Budapestre
Atlétika
2026.07.25. 12:02

Halász Bence győzelemmel hangolt az országos bajnokságra
Atlétika
2026.07.21. 20:21




