Atlétika: Gebrselassie lemondott az elnöki posztról
A kétszeres olimpiai bajnok Haile Gebrselassie hétfőn lemondott az Etióp Atlétikai Szövetség elnöki posztjáról.
A nyolcszoros világbajnok közép- és hosszútávfutó két éve irányította a szövetséget. Lemondását azzal indokolta, hogy az atléták egyre többet panaszkodnak az edzéslehetőségek romlásáról és a sportágat sújtó, politikai hátterű döntésekről. Döntését vasárnap hozta meg, amikor egy helyi versenyen a fiatal sportolók nem voltak hajlandóak kezet fogni a vezetőkkel.
A 45 éves Gebrselassie-t az ugyancsak kétszeres olimpiai bajnok Derartu Tulu váltotta az elnöki poszton.
Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Ugandai és etióp sikerrel ért véget a Chicago Marathon
Atlétika
2025.10.12. 19:45

A kétszeres olimpiai bajnok kihagyja az atlétikai vb-t
Atlétika
2025.09.03. 12:47
Ezek is érdekelhetik





