Atlétikai vb: a 3000 m akadály legeredményesebb alakja elköszönt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.08.09. 10:21
Ezekiel Kemboi, minden idők legeredményesebb akadályfutója a szám kedd esti világbajnoki döntője után bejelentette, hogy többet nem versenyez ezen a távon és a jövőben az utcai futásra koncentrál.

A 35 éves kenyai sztár a londoni döntőben sokáig az élbolyban haladt, ám csak a 11. helyen ért célba, s ezt követően jelezte, ez volt az utolsó futása 3000 m akadályon.

„Egyáltalán nem vagyok csalódott a 11. hely miatt. Örülök, hogy itt lehetek Londonban a nyolcadik világbajnokságomon" – mondta a kiváló atléta.

Kemboi egyedülálló módon sorozatban hét világbajnokságon szerzett érmet, 2003-ban, 2005-ben és 2007-ben egyaránt ezüstöt, majd 2009-ben, 2011-ben, 2013-ban és 2015-ben aranyérmet nyert. Ő az egyetlen, aki többszörös világ- és olimpiai bajnoka a számnak, ugyanis a 2004-es athéni és a 2012-es londoni játékokon is diadalmaskodott.

„Hosszú karrier áll mögöttem. Kipruto még 10 éves sem volt, amikor megnyertem az első nagy címemet" – utalt Kemboi a kedden győztes honfitársára, a 22 éves Conseslus Kiprutóra.

Az afrikai futónak már konkrét tervei vannak a jövőjével kapcsolatban. Mint mondta, két héten belül indul majd egy 10 kilométeres versenyen, decemberben félmaratonit, jövő áprilisban pedig maratonit szeretne futni.

Legfrissebb hírek

Bátori Lilianna a 20. helyen végzett a női magasugrásban

Atlétika
1 órája

Halász Bence az atlétikai vb után: Nem veszítettem el a kedvem!

Atlétika
6 órája

Portugál siker 1500 méteren, Takács Boglárka 200-on is búcsúzott az atlétikai vb-n

Atlétika
23 órája

Mutatjuk Armand Duplantis világcsúcsait U7-es korától kezdődően – videó

Atlétika
Tegnap, 15:09

Takács Boglárka nem jutott tovább 200 méteren az atlétikai vb-n

Atlétika
Tegnap, 12:37

Molnár Attila: Nem számolgatni kell, hanem bejutni a következő vb döntőjébe!

Atlétika
Tegnap, 10:45

Krumplitest helyett – Deák Zsigmond jegyzete

Atlétika
2025.09.16. 23:39

„Úgy érzem, méltóképpen képviseltem az országot” – Halász Bence a vb-bronzérem után

Atlétika
2025.09.16. 18:36
Ezek is érdekelhetik