Atlétika: Rio óta első versenyét nyerte meg a maratoni bajnok

MTI MTIMTI MTI
2016.11.20. 14:00
Megnyerte első versenyét az augusztusi olimpia óta Eliud Kipchoge, a riói játékok férfi maratoni aranyérmese.

A kenyai atléta Újdelhiben indult el egy félmaratoni viadalon, és 59:44 perces idővel győzött, négy másodperccel megelőzve az etióp Yigrem Demelasht. A 32 éves Kipchoge 19 másodperccel maradt el egyéni legjobbjától, és kereken egy perccel az idei rekordtól, amelyet honfitársa, Solomon Yego tart félmaratonin.

A nőknél az etióp Worknesh Degefa ért elsőként célba 1:07:42 órás idővel.

Legfrissebb hírek

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Új világcsúcs: Joyce Hübner 367 maratonit futott 367 nap alatt

Atlétika
2026.06.02. 17:04

Vindics-Tóth Lili: Még sokat lehet fejlődni, de már tudom, mire számítsak

Atlétika
2026.05.12. 09:23

1:59:30 – szép új világ? – N. Pál József publicisztikája

Atlétika
2026.05.10. 23:39

Teszteltük a kifejezetten futóknak készített innovatív okosórát

Csupasport
2026.05.08. 11:36

Sporttörténelem: Sabastian Sawe két órán belül futotta le a maratonit Londonban – videó

Atlétika
2026.04.26. 14:00

Szemerei Levente: Hozzá kellett szokni a fővárosi élethez

Atlétika
2026.02.20. 12:03

Eliud Kipchoge-sorozat, 3. rész: inspiráló örökség

Képes Sport
2025.12.26. 17:23
Ezek is érdekelhetik