Atlétika: visszavonult Srí Lanka második olimpiai érmese

2009.02.06. 00:19
Harminchárom éves korában visszavonult Srí Lanka második és egyben eddigi utolsó érmes sportolónője, a rövidtávfutó Susanthika Jayasinghe.
A sportolónő a 2000-es sydneyi játékokon lett harmadik 200 méteren, ez volt az ázsiai ország második érme az olimpiák történetében (az elsőt, egy ezüstöt Duncan White szerezte az 1948-as londoni seregszemlén a férfiak 400 méteres gátfutószámában).Jayasinghe 200 méteren 1997-ben, Athénben világbajnoki ezüstérmet, 2007-ben, Oszakában pedig bronzérmet szerzett, ám mivel nem kvalifikálta magát a pekingi olimpiára, várható volt, hogy egy újabb olimpiai ciklus már nem fér bele a pályafutásába.A Srí Lanka-i futónőt egyébként 1998-ban nandrolon használatán kapták, és négy hónapos eltiltást kapott.
Legfrissebb hírek

A 2024-es Európa-bajnok műkorcsolyázó, Loena Hendrickx visszavonult

Téli sportok
14 órája

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Luka Modric a vb után visszavonul – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.05.27. 17:07

Jászapáti Petra: Visszavonulok!

Téli sportok
2026.05.22. 16:00

„Köszönöm, hogy részesei voltatok az utamnak” – visszavonul a kétszeres BL-győztes Dragana Cvijics

Kézilabda
2026.05.21. 12:26

Németh Krisztián: El tudom viselni, hogy csodagyerek maradok

Labdarúgó NB I
2026.05.19. 15:45

Női kosárlabda: Dubei Debóra visszavonul a válogatottól

Kosárlabda
2026.05.19. 09:01
Ezek is érdekelhetik