Premier League: a 91. percben úszott el két Chelsea-pont

2021.12.29. 22:28
Romelu Lukaku befejelte, de nem ért győzelmet a gólja (Fotó: AFP)
A Chelsea hazai pályán 1–1-re végzett a Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának szerdai játéknapján. A fejes gólok meccsén a vendégek a 91. percben egyenlítettek.

Erősen kezdett a Chelsea, César Azpilicueta kis híján meg is szerezte a vezetést a 17. percben, de végül nem ő került be elsőként az eseménynaplóba, hanem csapattársa, Reece James – a válogatott védő sérülés miatt nem folytathatta, a 27. percben le kellett cserélni.

Egy perccel a kényszerű váltást követően jött a hazai gól: Mason Mount szögletéből Romelu Lukaku fejelt a kapuba. Lukaku és az őt átölelve visszatartani próbáló Neal Maupay csatája miatt VAR-ozás következett, a hazai támadó karmozdulatai szabályosnak találtattak, 1–0. GÓL ITT!

Egy kis stat: ez volt a Chelsea nyolcadik fejes gólja a bajnoki idényben, ezzel a „kékek” rangelsők a PL-ben, míg Mason Mount immár 12 gólban játszott szerepet ebben a bajnoki kiírásban (7 gól, 5 gólpassz), az angol nemzetiségű játékosok között vezeti a PL-évad kanadai táblázatát. (Opta)

A gól feltüzelte az Albiont, az első félidő hajrájában, majd a második játékrészben is nyílt alkalma az egyenlítésre, de hiába a helyzetek, sokáig úgy tűnt, életben marad a különös statisztika: a Brighton idegenbeli bajnokin sohasem szerez gólt a Chelsea ellen.

A 91. percben aztán megtörtént a „számszaki csoda”: Marc Cucurella bal oldali beadásából a tíz perccel korábban becserélt Danny Welbeck szép mozdulattal befejelte a vendégek egyáltalán nem érdemtelen egyenlítő gólját, 1–1. A GÓL ITT!

Egy kis stat: ebben a PL-idényben a Brighton szerezte a legtöbb (5) pontot olyan góloknak köszönhetően, amelyek a 90. percben vagy később születtek. (Opta)

Danny Welbeck ebből a helyzetből fejelte be az egyenlítő gólt (Fotó: AFP)

Csütörtök

21.15: Manchester United–Burnley (Tv: Digi Sport1)
Kedden játszották
Leicester City–Liverpool 1–0
(Lookman 59.)
Crystal Palace–Norwich City 3–0 (Édouard 8. – 11-esből, Mateta 38., Schlupp 42.)
Southampton–Tottenham 1–1 (Ward-Prowse 25., ill. Kane 41. – 11-esből)
Watford–West Ham United 1–4 (Dennis 4., ill. Soucek 27., Benrahma 29., Noble 58. – 11-esből, Vlasic 90+2)