PL: meglepetés – a Liverpool kikapott a Leicestertől

2021.12.28. 22:55
Sokba került a Liverpoolnak Mohamed Szalah elhibázott tizenegyese (Fotó: AFP)
Nagy meglepetésre kikapott a Liverpool a Leicester City otthonában (1–0) az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának keddi játéknapján.

Igazán a 14. percben indultak be az események, amikor Wilfred Ndidi szabálytalansága miatt tizenegyeshez jutott a Liverpool. Elvégzésére a sértett Mohamed Szalah jelentkezett, de nem tudott élni a lehetőséggel, Kasper Schmeichel lefülelte a gyenge kísérletet. A góllövőlistát 15 találattal vezető egyiptomi támadó a kipattanóból javíthatott volna, ám a felső lécre fejelte a labdát.

Egy kis stat: Szalah mindössze kétszer rontott tizenegyest a Premier League-ben. Legutóbb 2017 októberében, a Huddersfield ellen hibázott – a ma esti tévesztése előtt 15-ször sikerrel járt.

Nem szegte kedvét az elpuskázott lehetőség a Liverpoolnak, továbbra is támadott, azonban a leicesteriek dán kapusa rendre jobbnak bizonyult – a vörösök fölényét mutatja, hogy az első félidőben 11-szer próbálkoztak kapura lövéssel, és 62 százalékban birtokolták a labdát.

Nagy meglepetésre mégsem a Jürgen Klopp irányította gárda, hanem a „rókák” szerezték meg a vezetést, miután a csereként beálló Ademola Lookman kikaparta magának a gesztenyét. Aggasztó lehet a Pool számára, hogy a legutóbbi három PL-meccse egyikén sem sikerült megszereznie a vezető gólt.

Nem ment a folytatásban sem a gólszerzés a Liverpoolnak, így a tartalékos védelemmel felálló Leicester mind a három pontot otthon tartotta.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Leicester City–Liverpool 1–0
(Lookman 59.)
Crystal Palace–Norwich City 3–0 (Édouard 8. – 11-esből, Mateta 38., Schlupp 42.)
Southampton–Tottenham 1–1 (Ward-Prowse 25., ill. Kane 41. – 11-esből)
Kiállítva: Salisu (40., Southampton)
Watford–West Ham United 1–4 (Dennis 4., ill. Soucek 27., Benrahma 29., Noble 58. – 11-esből, Vlasic 90+2)