Premier League: sorozatban tizedszer is nyert a City

K. Zs.K. Zs.
2021.12.29. 23:15
A győztes gólt szerző Phil Foden itt éppen a fejét használja (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 1–0-ra győzött a Brentford vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójának szerda késő esti mérkőzésén, és megerősítette pozícióját a tabella élén.

Már a 16. percben megszerezte a vezetést Pep Guardiola csapata: Kevin De Bruyne jobb oldali beadásából a leshatárról kilépő Phil Foden belsőzött közelről a kapuba. Annyira a leshatáron történt mindez, hogy akcióba lépett a VAR, de végül a City „nyert”, 0–1. A GÓL ITT!

A vezetés megszerzése után sem enyhült a vendégek mezőnyfölénye: a második félidő derekán Kevin De Bruyne kapufát lőtt, a hajrában Aymeric Laporte fejelt egy gólt – ez utóbbira viszont már nem adta áldását a videoszoba, les volt.

Végül ez nem osztott, nem szorzott, a City érvényesítette a papírformát, és sorozatban a tizedik bajnoki meccsét megnyerve megerősítette pozícióját a tabella élén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ, szerdai mérkőzések

Brentford–Manchester City 0–1 (Foden 16.)
Korábban
Chelsea–Brighton 1–1
(Lukaku 28., ill. Welbeck 90+1.)

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Csütörtök

21.15: Manchester United–Burnley (Tv: Digi Sport1)
Kedden játszották
Leicester City–Liverpool 1–0
(Lookman 59.)
Crystal Palace–Norwich City 3–0 (Édouard 8. – 11-esből, Mateta 38., Schlupp 42.)
Southampton–Tottenham 1–1 (Ward-Prowse 25., ill. Kane 41. – 11-esből)
Watford–West Ham United 1–4 (Dennis 4., ill. Soucek 27., Benrahma 29., Noble 58. – 11-esből, Vlasic 90+2)