PL: Rashford vb-formában tért vissza, simán nyert a Manchester United

CS. M.CS. M.
2022.12.27. 22:56
Martial és Rashford is beköszönt (Fotó: Getty Images)
A Manchester United 3–0-ra legyőzte a Nottingham Forestet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának keddi játéknapján.

Cristiano Ronaldo hangosan távozott, míg a klub tulajdonosai az eladást fontolgatják – így ment vb-szünetre másfél hónappal ezelőtt a Manchester United, amely aztán parádésan tért vissza a PL-ben. Erik ten Hag csapata már a 19. percben előnyhöz jutott a tabella 19. helyén álló Nottingham Forest ellen, ekkor a vébén parádésan játszó Marcus Rashford robbant be tökéletesen középre egy szögletvariációnál, s a kapuba lőtt (1–0).

Mindössze öt perc telt el, amikor Rashford egy gólpasszt is kiosztott: Anthony Martial talált be közelről. A folytatásban az MU jól, fölényben, több helyzetet kialakítva játszott, a Nottingham Forest pedig csak lesgólig jutott. A hajrában aztán meglett a harmadik manchesteri gól is: a 87. percben Casemiro passzolt válogatott honfitársának, Frednek, aki higgadtan lőtt a bal hosszúba. 3–0

Ki az a Betinho?

A Premier League hivatalos oldalát böngészve arra lehetünk figyelmesek, hogy a Manchester United keretét gyarapítja 11-es mezszámmal Betinho, ám erről egyik sajtóorgánum és a klub sem adott tájékoztatást. Betinho egyébként egy 29 éves támadó, aki a portugál harmadosztályban szerepel az Espinho csapatánál, a jelek szerint pedig az a legvalószínűbb, hogy feltörték a PL-oldalát...

Arsenal–West Ham United 3–1
(Saka 53., Martinelli 58., Nketiah 69., ill. Benrahma 27. – 11-esből) Aston Villa–Liverpool 1–3 (Watkins 59., ill. Szalah 5., Van Dijk 37., Bajcetic 81.)
Brentford–Tottenham Hotspur 2–2(Janelt 15., Toney 54., ill. Kane 65., Höjbjerg 71.)
Crystal Palace–Fulham 0–3(Reid 31., Ream 71., Mitrovic 81.)
Everton–Wolverhampton 1–2(Mina 7., ill. Podence 22., Ait-Nouri 90+5.)
Leicester City–Newcastle United 0–3(Wood 3. – 11-esből, Almirón 7., Joelinton 32.)
Southampton–Brighton 1–3(Ward-Prowse 77., ill. Lallana 14., Perraud 35. – öngól)