PL: nagyon nem ment a Liverpoolnak a „szarkák” otthonában

2015.12.06. 18:53
Ezúttal nem ment a Liverpoolnak (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 15. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Liverpool Martin Skrtel öngóljával és Georginio Wijnaldum ráadásbeli találatával 2–0-ra kikapott a Newcastle United otthonában. A vendégeknél Bogdán Ádám ezúttal is kispadozott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ

Newcastle United–Liverpool 2–0 (Skrtel 69. – öngól, Wijnaldum 93.)

Bogdán Ádám ezúttal sem kezdett a Liverpoolban a csapat newcastle-i kirándulásán, bár ha a magyar legény kiszorítja belga riválisát, Simon Mignolet-t, akkor sem kellett volna védenie az első félidőben – mint ahogyan a „szarkák” kapuvédőjének, Rob Elliotnak sem akadt hárítani valója a szünetig.

Igaz, kétszer-kétszer mindkét csapat gólt szerezhetett volna, ám mindannyiszor rosszul céloztak a felek; a legközelebb a gólhoz egyébként a hazai Chancel Mbemba járt, de hiába ugrott fel tanítani való mozdulattal az ötösön, a léc fölé bólintott.

Ebben az idényben ez volt a harmadik olyan mérkőzés a PL-ben, amelyen nem lőttek kapura a felek az első játékrészben, és a Pool már a harmadik bajnokijával érintett ebben…

A pihenőt követően sem vált igazán élvezetessé a mérkőzést, nem futballoztak veszélyesebben a csapatok, ezért a nyakában vörös sállal virító Jürgen Klopp beküldte az Adam Lallana, Daniel Sturridge kettőst – és hamarosan be is talált egy liverpooli játékos, ám Martin Skrtel saját kapujába térdelte Georginio Wijnaldum beadását. 1–0!

Ez volt a szlovák védő hetedik öngólja a ligában, ennél tovább, tízig csak a pechvogel Richard Dunne jutott.

Klopp meg arra az elhatározásra, hogy pályára irányítja Jordon Ibe helyére Divock Origit (Christian Benteke már korábban lejött), de gólig, pontosabban megadott gólig nem jutott csapata, mert Sturridge ziccert rontott, Alberto Moreno csodás emelését nem adták meg les miatt – tévesen.

Hogy még rosszabb kedvük legyen a Pool-drukkereknek, arról a ráadásban Georginio Wijnaldum gondoskodott, aki nemes egyszerűséggel fejezett be egy kontrát: 2–0, nagyon nem ment Kloppéknak az NU otthonában.

KLOPP ÉS AZ ÉLVEZETEK

„Megnéztem már egyszer Alberto Moreno meg nem adott gólját, szerintem az asszisztensnek látnia kellett, hogy nem volt lesen a játékosom, ezt maga is elismerhetné. Nem mondhatok ilyet, de szerintem szabályos gól volt, ezért is mondom, hogy megérdemeltünk volna egy pontot – mérgelődött a mérkőzés után Jürgen Klopp, a vendégek mestere, aki elismerte készségesen azt is, hogy nem ez a mérkőzés volt az élvezetek csúcsa. – Néha csúnya pontokat kell szereznie egy csapatnak, és nekem semmi gondom nincs ezzel, főleg, ha ilyen mérkőzésről beszélünk, mint amilyen ez volt. De ha azt kérdezik tőlem, hogy ki érdemelt győzelmet, akkor érzésem szerint inkább a Newcastle az, főleg, ha azt veszem figyelembe, hogy milyen helyzetben van most az NU, és milyen helyzetben van az én csapatom. Az az igazi probléma, hogy nem érdemeltünk volna három pontot, mert egészen egyszerűen nem voltunk elég jók, nem azt tettük, amit tennünk kellett volna, és fogalmam sincs, miért történt mindez. Majd ha ismét megnézzük a mérkőzést, és kielemezzük, majd okosabbak leszünk.”

Szombaton játszották:
Southampton–Aston Villa 1–1 (Romeu 73., ill. Lescott 44.)
Swansea City–Leicester City 0–3 (Mahrez 5., 22., 67.)
Watford–Norwich City 2–0 (Deeney 30. – 11-esből, Ighalo 91.)
Arsenal–Sunderland 3–1 (Campbell 33., Giroud 63., Ramsey 93., ill. Giroud 45. – öngól)
West Bromwich Albion–Tottenham Hotspur 1–1 (McClean 39., ill. Alli 15.)
Manchester United–West Ham United 0–0