A City öt góllal küldte haza a Liverpoolt, miután Mané arcon rúgta Edersont

2017.09.09. 13:22
Sané duplázott a Liverpool ellen (Fotó: AFP)
Sadio Mané kiállításáig is vezetett Manchesterben a City a Liverpool ellen, emberelőnyben pedig még négyszer voltak eredményesek Pep Guardiola emberei.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Manchester City–Liverpool 5–0 (Agüero 24., G. Jesus 45+6., 53., L. Sané 77., 91.)
Kiállítva:
Mané (Liverpool, 37.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remek játékot hozott a Manchester City és a Liverpool soros ütközete, az első félidőben nagyon szép gólt lőtt Sergio Agüero, a vörösök igazi réme, és az argentin ráadásul ezzel a Premier League legeredményesebb nem európaija lett, letaszítva erről a trónról a 123 találatnál járó Dwight Yorke-t; a Citynél szépen muzsikált az új, háromvédős és öt középpályásos rendszer, majd a szünet előtt Gabriel Jesus is megszerezte a szokásos gólját – mégsem erről szólnak majd a hírek, hanem arról, hogy a két gólöröm között a liverpooli Sadio Mané majdnem agyonrúgta a tizenhatos előtt a hazaiak addig remeklő kapusát, Edersont…

Majdnem tíz percbe telt, hogy szegény brazilt olyan állapotba hozzák az orvosok, hogy egyáltalán hordágyra lehessen tenni, Claudio Bravo váltotta őt.

Akinek nem sok dolga akadt a folytatásban, innen már végig a City dominált, az újrakezdés után nem sokkal Agüero kihagyhatatlan helyzetbe hozta Gabriel Jesust, ezzel nagyon eldőlt minden fontos kérdés.

Innentől kezdve mindkét fél tartalékolt a hétközi európai kupaküzdelmekre, de a hazaiaknál így is betalált még kétszer a csereként pályára lépő Leroy Sané – micsoda nagy csata lehetett volna, ha nincs az a Mané-belépő!

PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ, A TELJES SZOMBATI EREDMÉNYSOR
Stoke City–Manchester United 22
(Choupo-Moting 43., 63., ill. Rashford 45+1., Lukaku 57.)
Arsenal–AFC Bournemouth 3–0
(Welbeck 6., 50., Lacazette 27.)
Brighton & Hove Albion–West Bromwich Albion 3–1 (Gross 45., 48., Hemed 64., ill. J. Morrison 78.)
Everton–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 29., 46., Eriksen 42.)
Leicester City–Chelsea 1–2 (Vardy 62. – 11-esből., ill. Morata 41., Kanté 50.)
Southampton–Watford 0–2