PL: kétszer is vezetett a Brighton, de ikszelt a West Ham ellen

CS. M.CS. M.
2020.12.27. 17:09
Neal Maupay (középen) góllal ünnepelte az 50. PL-meccsét (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának vasárnapi játéknapján a West Ham United 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Brighton ellen.

Az első félidő szinte teljesen eseménytelen volt: a 25. percig egy kapura lövése sem volt a csapatoknak. A félidő hajrájában azonban a Brighton megszerezte a vezetést: az 50. Premier League-meccsén pályára lépő Neal Maupay a 44. percben kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot a tizenhatoson belülről (0–1).

A második félidőben feljebb kapcsolt a West Ham, és a 60. percben egy beadás után Manuel Lanzini kanalazta oda a labdát a 20 esztendős Benjamin Johnson elé, aki kiegyenltett (1–1). Tíz perccel később egy középre tett labdára a vendégek csapatkapitánya, Lewis Dunk érkezett, kis szerencsével megtartotta a labdát, majd betalált (1–2).

Itt azonban még nem volt vége: a 82. percben egy West Ham-szöglet után épp a mérkőzés harmadik gólját szerző Dunkról került Thomas Soucek fejére a labda, ami a hálóban kötött ki (2–2). A hajrában az eredmény nem változott, így mindkét csapat egy ponttal lett gazdagabb.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
West Ham United–Brighton 2–2 (B. Johnson 60., T. Soucek 82., ill. Maupay 44., L. Dunk 70.)
Leeds United–Burnley 1–0
(Bamford 5. – 11-esből)
Később
17.30:Liverpool–West Bromwich Albion (Tv:Digi Sport1)– élőben az NSO-n!
20.15:Wolverhampton–Tottenham (Tv:Spíler1)– élőben az NSO
Szombaton
Leicester City–Manchester United 2–2 (H. Barnes 31., Tuanzebe 85. – öngól, ill. Rashford 23., Bruno Fernandes(79.)
Aston Villa–Crystal Palace 3–0