PL: két ajándék gól, Bogdán a padon, iksz a liverpooli derbin

2015.10.04. 16:34
Lukaku (balra) ugyan betalált, de az Everton nem tudta kicsikarni a győzelmet a Liverpool ellen (Fotó: Action Images)
Döntetlenre végződött a 2015–2016-os angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első liverpooli derbije: a Premier League 8. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Goodison Parkban 1–1-re végzett az Everton és a Liverpool. Bogdán Ádám a Liverpool kispadjáról nézte végig a mérkőzést.

A Mersey-parti derbin olyan dolog fordult elő, mint 1986 óta egyszer sem: a Liverpool kezdőcsapatában egyetlen scouser (liverpooli, vagy a régióból származó) sem kapott helyet. Bogdán Ádám szintén a kispadról figyelte a „vörösöket”, akik Brendan Rodgers menedzser meglehetősen ingatag kispadját is megszilárdíthatták volna egy győzelemmel.

Győzni a Goodison Parkban, a derbin persze nem könnyű. A Liverpool jól kezdett, az Everton az elején Phil Jagielka kulcsfontosságú mentéseinek köszönhette, hogy nem került hátrányba – a 26. percben pedig James Milner rontott ziccerben. Fél óra után az Everton éledezni kezdett, ám így is hátrányba került: a 41. percben Milner szögleténél a hazai hátsó alakzat egészen pocsék védekezést mutatott be, Danny Ings „lelépett” Ross Barkley-ről, és közelről a hálóba fejelt (0–1). Roberto Martínez meglehetősen komoran figyelte a védői által bemutatott bénázást…

A válasz még az első félidőben megjött, miután a Liverpool hátvédsora „megirigyelte” az evertonosok teljesítményét, és visszaajándékozta a gólt. Az első játékrész hosszabbításában Gerard Deulofeu ívelt be jobbról, a veszélytelen beadást Emre Can keresztbe tette saját kapuja elé, a labda Romelu Lukaku elé pattant, és a belga csatár ki is lőtte a hosszú sarkot (1–1).

A második félidőben már egyből „üzemi hőfokon” pörgött az Everton, amely a vezetést is megszerezhette volna, ám egy kontra végén Barkley kevéssel a kapu mellé lőtt. Nem sokkal később a nagyszerű hetet maga mögött tudó Lukaku lövését védte Simon Mignolet, míg a másik kapunál Coutinho adott munkát Tim Howardnak.

A hajrában a már sárga lappal rendelkező Lucas Leiva megúszott egy kiállítást (egyértelműen „sárgás” szabálytalanságot követett el, de Martin Atkinson játékvezető nem így gondolta), Brendan Rodgers egyből le is cserélte, megelőzendő a nagyobb bajt. A legvégén a két csapat egy kisebb kakaskodással vezette le a feszültséget, maradt az 1–1 – a játék képe alapján alighanem igazságos a döntetlen.

Annak ismeretében nem meglepő az eredmény, hogy a két csapat előző hat egymás elleni meccséből öt döntetlenre végződött. Most 6/7-re változott ez a mérleg…

A Liverpool néhány órával a mérkőzést követően hivatalos honlapján bejelentette Brendan Rodgers távozását.