PL: ezt az estét biztosan nem így képzelték el az Arsenalnál…

M. D.M. D.
2022.04.04. 22:51
Jean-Philippe Mateta a legutóbbi négy mérkőzésén összesen háromszor volt eredményes a Palace-ban (Fotó: AFP)
Az Arsenal 3–0-ra kikapott idegenben a Crystal Palace-tól az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának hétfői záró mérkőzésén.

A Tottenham vasárnapi győzelme után az Arsenal a tabella ötödik helyéről várhatta a Crystal Palace elleni hétfői ütközetet, amely egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek, mert az „ágyúsok” korábbi kiváló játékosa, Patrick Vieira által irányított városi rivális a legutóbbi hét bajnoki mérkőzéséből csak egyet veszített el (otthon a Chelsea ellen 1–0-ra), és ebben az időszakban egyszer sem kapott egynél több gólt.

Az Arsenal összeállítása: Ramsdale – Cédric (Nketiah, 66.), White, Gabriel, Nuno Tavares (Martinelli, a szünetben) – Partey (Lokonga, 75.), Xhaka – Saka, Ödegaard, Smith Rowe – Lacazette

VÉGE TIERNEY IDÉNYÉNEK?

Kihagyta a Crystal Palace elleni mérkőzést az Arsenal alapemberei közül Kieran Tierney, aki sérülten tért vissza Londonba a skót válogatottól. Mikel Arteta a meccs előtt azt mondta, „nem néz ki jól” a balhátvéd sérülése, kedden vizsgálja meg egy specialista. Egyes brit sajtóinformációk szerint nincs kizárva, hogy nagyobb a baj, és elképzelhető, hogy Tierney ebben az idényben már nem is léphet pályára.

Mikel Arteta együttese az első félidőben rá nem jellemző módon teljesen veszélytelenül futballozott, a védelme pedig kétszer is megingott, s a hazaiak mindkét alkalommal góllal büntettek: a 16. percben Szalai Ádám korábbi mainzi csapattársa, Jean-Philippe Mateta juttatta a kapuba labdát egy szabadrúgást követően (VIDEÓ ITT), majd nyolc perccel később Jordan Ayew használta ki, hogy Gabriel elszámolta magát (VIDEÓ ITT).

A Crystal Palace a legutóbbi öt bajnoki meccse közül hármon is legalább két gólt szerzett az első játékrészben.

Az Arsenal a fordulás után próbálta növelni a nyomást, de az első nagyobb helyzetét csak a 63. percben tudta kialakítani, ám Emile Smith Rowe gyengén rúgta a kapura a labdát kissé éles szögből. Nem volt benne a vendégek játékában a gól, Bukayo Sakáék csak szenvedtek ezen az estén, a hajrához közelítve pedig a kegyelemdöfést is megkapták, amikor Wilfried Zaha értékesítette a saját maga által kiharcolt tizenegyest (VIDEÓ ITT).

A történelem megismételte önmagát, a Palace 2017 áprilisához hasonlóan megint 3–0-ra nyert otthon az Arsenal ellen, és elkönyvelte idei első hazai győzelmét a bajnokságban.

A Spurs így maradt a negyedik helyen, de a vesztett pontok tekintetében egyelőre az Arsenal áll jobban. Lesben áll hárompontos lemaradással a West Ham United és a Manchester United. Hétfői hír, hogy a két észak-londoni csapat korábbról elhalasztott rangadóját május 12-én, csütörtökön pótolják be.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Crystal Palace–Arsenal 3–0
(Mateta 16., J. Ayew 24., Zaha 74. – 11-esből)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Manchester United–Leicester City 1–1 (Fred 66., ill. Iheanacho 63.)
Liverpool FC–Watford 2–0 (Diogo Jota 22., Fabinho 89. 11-esből)
Brighton–Norwich City 0–0

Burnley–Manchester City 0–2 (De Bruyne 5., Gündogan 25.)
Chelsea–Brentford 1–4 (Rüdiger 48., ill. Janelt 50., 63., Eriksen 54., Wissa 87.)
Leeds United–Southampton 1–1 (Harrison 29., ill. Ward-Prowse 49.)
Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 2–1 (Jonny 7., A. Young 36. – öngól, ill. Watkins 86. – 11-esből)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
West Ham United–Everton 2–1 (Cresswell 32., Bowen 58., ill. Holgate 53.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 5–1 (B. Davies 43., Doherty 48., Szon Hung Min 54., Emerson Royal 63., Bergwijn 83., ill. Schär 39.)

1. Manchester City 30 23 4 3 70–18 +52 73
2. Liverpool 30 22 6 2 77–20 +57 72
3. Chelsea 29 17 8 4 58–23 +35 59
4. Tottenham 30 17 3 10 52–37 +15 54
5. Arsenal 29 17 3 9 44–34 +10 54
6. West Ham 31 15 6 10 51–40 +11 51
7. Manchester United 30 14 9 7 49–41 +8 51
8. Wolverhampton 31 15 4 12 33–27 +6 49