PL: Diego Costa sem segített a Wolverhamptonon

D. Á.D. Á.
2022.10.01. 20:41
Scamacca parádés gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 9. fordulójában a West Ham United 2–0-ra legyőzte a Wolverhampton Wandererst.

A 28. percben Gianluca Scamacca indult meg a középpálya közepén, s megtalálta Jarrod Bowent. Az angol válogatott szélső befelé húzott, ám nem talált lövőhelyzetet, a vendégek egyik védője ki is rúgta előle a labdát. A felszabadítás nem ment sokáig, Scamacca átvette a labdát, majd óriási gólt akasztott a bal felső sarokba – ez volt az olasz csatár első találata a Premier League-ben.

A második félidő elején Kehrer szánta el magát lövésre, Kilman hősiesen blokkolt, ám pont Jarrod Bowen elé került a a labda. A támadó megszelídítette, s nagyon pontos lövést küldött a bal alsóba, a rövid oldalra.

A második hazai gól után Diego Costa is lehetőséget kapott a Wolverhamptonban, s ugyan Daniel Podencénak adott egy gólpasszt, a partjelző már az ünneplés előtt jelezte, a spanyol csatár lesről indult. A vége így 2–0-s West Ham-győzelem lett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
West Ham United–Wolverhampton Wanderers 2–0
(Scamacca 29., Bowen 54.)

KORÁBBAN
AFC Bournemouth–Brentford 0–0
Crystal Palace–Chelsea 1–2 (Édouard 7., ill. Aubameyang 38., Gallagher 90.)
Fulham–Newcastle United 1–4 (B. Reid 88., ill. C. Wilson 11., Almirón 33., 58., Longstaff 43.)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 3–3 (Firmino 33., 54., Webster 63. – öngól, ill. Trossard 4., 18., 83.)
Southampton–Everton 1–2 (Aribo 49., ill. Coady 52., McNeil 54.)

VASÁRNAP
15.00: Manchester City–Manchester United (Tv: Match4) – élőben az NSO-n!
17.30: Leeds United–Aston Villa (Tv: Spíler1)

KORÁBBAN
Arsenal–Tottenham 3–1 (Partey 20., Gabriel Jesus 49., Xhaka 67., ill. Kane 31. – 11-esből)