Tükörsima sikerrel állított fel új klubcsúcsot a Chelsea

2014.11.22. 15:56
Diego Costa ismételten eredményes volt (Fotó: Action Images)
A Chelsea magabiztos, 2–0-s győzelmet aratott hazai pályán a West Bromwich Albion ellen az angol labdarúgó–bajnokság 12. fordulójában, ezzel megerősítette vezető pozícióját a Premier League tabellájának élén. A londoni kékek a szezon rajtja óta őrzik veretlenségüket, korábban ennyi fordulón át ez sosem sikerült nekik. A Manchester City hátrányból fordított a Swansea ellen.

A másfél hetes válogatott szünet meg sem látszott a Chelsea játékosain, akik lendületesen és motiváltan léptek pályára a José Mourinho által korábban élesen kritizált hazai közönség előtt.

A szurkolók és a Chelsea is beleadott mindent. Már öt perc után vezethetett volna a hazai csapat, de Terry közeli kísérletét még bravúrral fogta Foster, akinek rengeteg dolga volt a mérkőzésen.

Az első gólra 11 percet kellett várni, bal oldali lesre játszottak a WBA védői, de elszámolták magukat, ezért Diego Costa teljesen üresen vehette át a labdát, mellel maga elé tette, majd 7 méterről a kapuba lőtt (1–0). A spanyol csatár 10. bajnokiján a 11. találatát szerezte, így tovább folytatta kitűnő angliai szereplését.

A West Bromnak 1967 óta a mostani volt a 18. élvonalbeli bajnoki mérkőzése a Stamford Bridge-en, egyiket sem úszta meg kapott gól nélkül.

A kékek hatalmas fölényben játszottak, a rengeteg helyzet mellett számos szögletet rúghattak a nyolc mezőnyjátékossal védekező birminghamiek ellen. Az ötödik sarokrúgás meghozta a sikert, ám a vendégek újabb nagy hibája is kellett a gólhoz. Eden Hazard teljesen üresen kapta a labdát Fabregastól a tizenhatoson belül, egy csellel ziccerbe hozta magát, megpattanó lövése kis szerencsével talált utat a kapuba (2–0).

A szögletet elvégző Cesc Fabregas 12 forduló alatt 10 gólpasszt osztott ki, erre eddig egyetlen játékos sem volt képes a Premier League-ben.

Percekkel Hazard találata után Claudio Yacob páros lábbal ment bele egy párharcba, a WBA középpályása először a labdát találta el, de a szándékot piros lappal büntette a játékvezető, így fél óra elteltével emberhátrányba (is) került a West Brom.

Yacob kiállítása mindent eldöntött (Fotó: Action Images)

Az első félidő pörgős játéka után az eseménytelen második játékrészben visszavett a Chelsea, miután a vendégek képtelenek voltak megnehezíteni a kékek dolgát, és talán meg is elégedtek a kétgólos vereséggel.

Hazai oldalon nyolc, a vendégeknél egyetlen kaput eltaláló lövést számláltak a statisztikusok. Sokan sima győzelmet jósoltak a Chelsea-nek, a többségnek lett igaza.

A Chelsea győzelmével nemcsak vezető helyét erősítette meg a tabella élén, hanem a 2005–2006-os szezonban felállított rekordját is átadta a múltnak. Akkor 11, most (legalább) 12 fordulón át tudott veretlen maradni a Mourinho-csapat.

Chelsea–West Bromwich Albion 2–0

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Két élbolyhoz tartozó csapat találkozott Manchesterben, a City a Swansea-t fogadta. A hazaiak már a meccs elején hátrányba kerültek, Wilfried Bony lépett ki öt manchesteri között, és Joe Hart mellett a hálóba helyezett. Ez volt 2014-ben a 17. PL-gólja, erre senki más nem volt képes idáig. Viszonylag hamar válaszolni tudott Manuel Pellegrini együttese, a 19. percben Sztevan Jovetics közvetlen közelről egyenlített. A Manchester City egyre nagyobb nyomás alá helyezte ellenfelét, de a vezető gólra a 62. percig kellett várnia a hazai publikumnak. Ekkor Yaya Touré bizonyult megállíthatatlannak, betört a tizenhatoson belülre, és kilőtte a jobb alsót. Ezzel 2–1-re nyert a City.

Manchester City–Swansea 2–1

Tovább menetel a Newcastle, amely Moussa Sissoko hajrábeli góljával legyűrte a QPR-t, a találkozó negatív „hőse" azonban Ryan Tylor volt. A hazaiak középpályása két és fél év után először volt kezdő azt követően, hogy két térdsérülés is hátráltatta az elmúlt időszakban. A 34. percben azonban a térdét fájlalva hagyta el a pályát, a közönség hangos biztatásától kísérve.

Az Everton 2–1-re nyert a West Ham ellen, a meccset Leon Osman döntötte el: a liverpooli kékek közönségkedvence emlékezetessé tette négyszázadik mérkőzését az Everton mezében. Osman tizenhatodik Everton-játékosként érte el a négyszázas határt, és van még esélye a top 10-re is – igaz, további 33 mérkőzés kell a tizedik helyet tartó legendás gólvágó, Dixie Dean beéréséhez.