PL: a ligautolsó otthonában győzött a Leeds United

2021.10.31. 17:38
A negyedik West Ham-gólöröm az Aston Villa otthonában (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnapi játéknapján a Leeds United 2–1-re nyert a Norwich City otthonában úgy, hogy a találkozó három gólja az 55. és a 60. perc között esett. A West Ham United magabiztos győzelmet aratott az Aston Villa otthonában, és pontszámban beérte a Manchester Cityt.

A mérkőzés három gólja négy és fél perc alatt esett: Raphinha 56. percben esett találatával szerzett vezetést a Leeds, a hazaiak pedig az 58. percben Andrew Omobamidele révén válaszoltak. A vendég számára a három pontot jelentő győztes találatot aztán Rodrigo szerezte a 60. percben.

Ezzel a győzelmével a Leeds elmozdult a kiesőzónából, miközben az újonc Norwich továbbra is győzelem nélkül áll az utolsó helyen, s ha ez nem lenne elég, a gólkülönbsége is siralmas: 3–25.

Kora este aztán jött az idény eddigi meglepetéscsapata, a West Ham United, amely az Aston Villa otthonában lépett pályára, és fontos három pontot gyűjtött be: Benjamin Johnson már a 7. percben megszerezte a vezetést, majd a Villa Ollie Watkins góljával az első fél óra eltelte után röviddel egyenlített.

A szünetre mégis a vendégek mehettek előnnyel: a Johnsonnak gólpasszt adó Declan Rice gólszerzőként is beírta nevét a mérkőzés jegyzőkönyvébe négy perccel az egyenlítés után, amikor 20 méterről laposan a jobb alsóba lőtt. A második felvonásban Ezri Konsa a tizenhatos vonala előtt buktatta Jarrod Bowent, s a játékvezető ugyan elsőre csak sárga lapot adott a védőnek, ám a VAR felvételeinek megtekintése után piros lapra változtatta az ítéletét, így emberhátrányba kerültek a hazaiak. Az emberfórt a vendégek csak a 80. percben váltották gólra Pablo Fornals révén, a 4–1-es vendéggyőzelmet jelentő végeredményt pedig Bowenállította be négy perc múlva.

Győzelmével a West Ham United továbbra is a negyedik helyet foglalja el a tabellán, s pontszámban beérte a Crystal Palace-tól szombaton vereséget szenvedő Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Norwich City–Leeds United 1–2 (Omobamidele58., ill. Raphinha 56., Rodrigo 60.)
Aston Villa–West Ham United 1–4 (Watkins 34., ill. B. Johnson 7., Rice 38., Fornals 80., Bowen 84.)

1. Chelsea 10 8 1 1 26–3 +23 25
2. Liverpool 10 6 4 29–8 +21 22
3. Manchester City 10 6 2 2 20–6 +14 20
4. West Ham 10 6 2 2 20–11 +9 20
5. Manchester United 10 5 2 3 19–15 +4 17
6. Arsenal 10 5 2 3 12–13 –1 17
7. Brighton & Hove Albion 10 4 4 2 11–11 0 16
8. Tottenham 10 5 5 9–16 –7 15