PL: 8 perc alatt 3 gól – Alexis és Giroud hátára vette az Arsenalt

2016.10.29. 15:22
Olivier Giroud (balra) becserélése nagyszerű ötlet volt Arsene Wenger részéről (Fotó: AFP)
A Premier League tizedik fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal a két-két gólt szerző Alexis Sánchez és Olivier Giroud vezérletével 4–1-es győzelmet aratott a sereghajtó Sunderland otthonában, ezzel élre állt a tabellán.

Az Arsenal a 19. percben tökéletes támadás végén szerezte meg a vezetést. A londoni csapat játékosai 22-szer passzoltak egymáshoz, mielőtt Alexis Sánchez a kapuba fejelt, ezzel a Premier League jelenlegi szezonjának leghosszabb, góllal véget érő akcióját vezették (0–1).

A hazai csapatban John O’Shea 350. alkalommal kezdett a PL-ben, ezzel megelőzte a vonatkozó örökranglistán Roy Keane-t, ám nem sok örömben lehetett része, hiszen amellett, hogy korán hátrányba került csapata, sérülés miatt az első félidő hajrájában le kellett cserélni.

A Sunderland a második félidő közepén Jermain Defoe révén a semmiből egyenlített. Az angol válogatott csatár a Duncan Watmore buktatásáért megítélt büntetőt emelte Petr Cech kapujába. Defoe tizenkét év után először talált be az „ágyúsoknak” (1–1).

Arsene Wenger gyorsan reagált a hazaiak góljára, a 69. percben becserélte Olivier Giroud-t, ami nagyszerű húzásnak bizonyult. A francia válogatott támadó az első és a második labdaárintéséből is betalált, így az Arsenal a 76. percben már 3–1-re vezetett. Két perccel később pedig már 4–1-re, Alexis Sánchez is megszerezte a második gólját.

Giroud első gólja

A Sunderland számára innen már nem volt visszaút, ezzel elszenvedte szezonbeli nyolcadik vereségét, és tíz forduló után két ponttal a Premier League utolsó helyén áll. Ilyen gyengén legutóbb, az 1995–1996-os idényben a Manchester City kezdte a bajnokságot.

Összefoglaló

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Crystal Palace–Liverpool 2–4 (McArthur 18., 33., ill. Can 16., Lovren 21., Matip 44., Firmino 71.)
Manchester United–Burnley 0–0
Middlesbrough–Bournemouth 2–0 (Ramírez 39., Downing 56.)
Tottenham Hotspur–Leicester City 1–1 (Janssen 44. – 11-esből, ill. Musa 48.)
Watford–Hull City 1–0