Kettesével jöttek a gólok: nagy hajrá, iksz a Villa-MU-n

2010.11.13. 15:49
Fogcsikorgató küzdelem: Albrighton (jobbra) gólt szerzett, de a Villa nem tudta megtartani előnyét (Fotó: Reuters)
Egy gyenge és egy kitűnő félidőt, valamint pontosztozkodást hozott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban az Aston Villa–Manchester United mérkőzés. A Villa Ashley Young és Marc Albrighton révén a 71. és 75. perc között kettővel elhúzott, de a United gyors duplával – Macheda a 81., Nemanja Vidics a 85. percben talált be – megmentett egy pontot.

Egyik mumusával nézett szembe Sir Alex Ferguson szombaton kora délután: a Premier League trénerei közül csak Arsene Wenger tudta többször legyőzni, mint Gérard Houllier, az Aston Villa jelenlegi mestere.

Houllier a meccs előtt figyelmeztette játékosait, hogy ne illetődjenek meg, de nem volt félnivalójuk – az első félidőben ugyanis sem a Villa, sem az MU nem szaggatta az istrángot. A United enyhe mezőnyfölényben játszott, de ziccert nem tudott kidolgozni (egy veszélyes Nani-lövés fütyült el a léc felett), a másik oldalon pedig Ashley Young lapos lövését kellett hárítania Edwin van der Sarnak – ennél csak jobb jöhetett a második félidőben...

Jött is, a Villa rendkívüli módon felpörgött, és egyre-másra vezette támadásait. Előbb Albrighton fejelt kevéssel mellé, majd Collins bólintott a lécre, ezután közvetlenül Agbonlahor döngette meg a jobb oldali kapufát. A United hatalmas mázlival úszta meg ezeket a perceket, de a mázli sem tart örökké: a 71. percben egy kontra után Agbonlahor robogott el Vidics mellett, középre passzolt, Wes Brown pedig eltüntette (szabálytalanul) Youngot. A megítélt tizenegyeshez a sértett Young állt oda, és hatalmas erővel a hálóba bombázott (1–0).

Négy percet kellett várni, hogy a Villa megduplázza az előnyt, a birminghamiek csodaszép kontra után találtak be másodszor. Az akció – Macheda labdaeladása után – a bal oldalon futott, Young Downinghoz passzolt, ő tökéletes ütemben, pontosan adott középre, a berobbanó Albrighton pedig közelről a kapuba lőtt (2–0).

A 81. percben Macheda javította hibáját és beszállt a gólszépségversenybe: bal oldali beívelés után került a fiatal United-csatár helyzetbe, irgalmatlan erővel kapura is küldte a labdát, amelyet nem lehetett hárítani (2–1).

Ez már megijeszthette a hazai közönséget, és hamarosan jött az egyenlítés is: Nani kevert a bal oldalon, remekül ívelt keresztbe, ahol Nemanja Vidics érkezett, és okos fejest küldött a kapus mozgásával ellenkező irányban a hosszú sarokba (2–2).

Ezzel még nem volt vége, a Unitednek adódott lehetősége a fordításra is – Obertan adott munkát Friedelnek, majd Carrick lövését blokkolták a védők –, de ez már nem sikerült, pedig az utolsó percekben „lógott" a vendéggól a levegőben. A Villa nem volt elég rutinos az előny megtartásához, a Manchester túl későn ébredt – a 2–2 alighanem igazságos eredmény. Persze a kérdés az, hogy ha úgy tud játszani a United, mint az utolsó tíz percben, mit csinált korábban nyolcvanig...

13. FORDULÓ
Aston Villa–Manchester United 2–2 (A. Young 71. – 11-esből, Albrighton 75., ill. Macheda 81., Vidics 85.)