FA-kupa: öt PL-csapat búcsúzott szombaton

K. B.K. B.
2023.01.07. 20:33
Wayne Hennessey négy gólt kapott a Blackpooltól (Fotó: Getty Images)
Az élvonalbeli csapatok közül a Bournemouth, a Brentford, a Crystal Palace, a Newcastle és a Nottingham is búcsúzott az angol labdarúgó FA-kupától szombaton.

A PL-csapatok közül a legcsúnyább vereséget a (jócskán tartalékos)Nottingham szenvedte el, amely a másodosztályban szereplő Blackpool otthonában kapott ki 4–1-re: Marvin Ekpiteta, Ian Poveda, CJ Hamilton és Jerry Yates is betalált Wayne Hennessey kapujába.

A Bournemouth is kiesett, hiába lőtt két gólt a Burnleynek, közben négyet kapott, számára tehát a 64-es tábla jelentette a végállomást.

Az első osztályban jelenleg 12. Crystal Palace a 14. percben Odsonne Édouard góljával szerezte meg a vezetést a Premier League-ben sereghajtó Southampton ellen. James Ward-Prowse bő húsz perccel később egyenlített. A Soton a második félidő végéhez közeledve fordított is, Adam Armstrong talált be, s ez továbbjutást ért a csapatának, 2–1-es vendégsikerrel zárult a találkozó.

A Brentford és a West Ham United is összecsapott egymással. Kiegyenlítetten alakult a találkozó, amelyet végül az idegenben játszó kalapácsosok nyertek meg 1–0-ra, Mohamed Benrama talált be.

A Leceister City végig dominált az egyébként bátran futballozó, negyedosztályú Gillingham FC ellen. Az élvonalbeliek Kelechi Iheanacho góljával a második félidő elején szereztek vezetést, s ezzel az összecsapást is megnyerték.

Harry Kane gólja továbbjutást ért a Tottenhamnek (Fotó: Getty Images)

A Tottenham sikerrel vette a harmadosztályú Portsmouth elleni akadályt, 1–0-ra győzött Harry Kane találatával.

A Brighton is diadalmaskodott, méghozzá 5–1-re, a Middlesbrough vendégeként.

Továbbment a Fulham, amely Layvin Kurzawa és Daniel James góljával 2–0-s sikert ért el a Hull otthonában.

Nagyot küzdött a Championshipben érdekelt Coventry az ötödvonalban játszó Wrexham ellen, ám a magyar származású Viktor Gyökerest is foglalkoztató csapat – ő is gólt szerzett, a 69. percben – emberhátrányban nem tudta ledolgozni a háromgólos hátrányát – 4–3-ra nyertek a vendégek.

A Boreham Woodnakés azAccringtonnak, valamint a Chesterfieldnek és aWest Bromwich Albionnak újra meg kell mérkőznie egymással, mivel döntetlennel zárult az összecsapásuk – utóbbi találkozón a másodosztályú West Bromnak csak a hosszabbítás végén sikerült az egyenlítés ötödosztályú ellenfelével szemben.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Crystal Palace–Southampton 1–2 (Édouard 14., ill. Ward-Prowse 37., A. Armstrong 68.)
Gillingham FC (IV.)–Leicester City 0–1 (Iheanacho 56.)
Preston North End (II.)–Huddersfield Town (II.) 3–1 (Lees 61. – öngól, B. Diaby 73., Browne 85., ill. Kamberi 57.)
Reading (II.)–Watford (II.) 2–0 (Abrefa 45+3., S. Long 90+4.)
Tottenham Hotspur–Portsmouth (III.) 1–0 (Kane 50.)
Blackpool (II.)–
Nottingham Forest 4–1 (Ekpiteta 17., Poveda 64., Hamilton 71., J. Yates 87., ill. R. Yates 90+2.)
Boreham Wood (V.)–Accrington (III.) 1–1 (Ndlovu 77., ill. Astley 6.)
AFC Bournemouth–Burnley (II.) 2–4 (Christie 12., Solanke 48., ill. Benson 6., 57., Zaruri 39., 43.)
Chesterfield (V.)–West Bromwich Albion (II.) 3–3 (T. Williams 7., Dobra 36., 41., ill. Thomas-Asante 2., 90+4., Grant 17.)
Fleetwood (III.)–QPR (II.) 2–1 (Nsiala 40., Omochere 67., ill. Field 37.)
Hull (II.)–Fulham 0–2 (Kurzawa 37., D. James 90+4.)
Ipswich (III.)–Rotherham (II.) 4–1 (Humphreys 43., Chaplin 74., Ladapo 78., Burns 86., ill. Washington 47. – 11-esből)
Middlesbrough (II.)–Brighton 1–5 (Akpom 13., ill. Gross 8., Lallana 29., Mac Allister 58., 80., Undav 88.)
Millwall (II.)–Sheffield United (II.) 0–2 (Jebbison 23., 36.)
Shrewsbury (III.)–Sunderland (II.) 1–2 (Pennington 80., ill. R. Stewart 90+1., O'Nien 90+4.)
Brentford–West Ham United 0–1 (Benrahma 79.)
Coventry (II.)–Wrexham (V.) 3–4 (Sheaf 36., Gyökeres 69., Palmer 76., ill. Dalby 12., Lee 18., O’Connor 45+6., Mullin 58. – 11-esből)
Kiállítva: Panzo (Coventry, 57.)
Grimsby (IV.)–Burton (III.) 1–0 (Richardson 76.)
Luton (II.)–Wigan (II.) 1–1 (Cornick 45+1., ill. Naylor 17.)
Sheffield Wednesday (III.)–Newcastle United 2–1 (Windass 52., 66., ill. Bruno Guimaraes 69.)
Liverpool–Wolverhampton 2–2 (Núnez 45., Szalah 52. ill. Guedes 26., Hi Csan 67.)