FA-kupa: negyedosztályú csapat ütötte ki a Leicester Cityt

2019.01.06. 19:33
Hiába egyenlített a Leicester, három perccel később már ismét vezetett negyedosztályú ellenfele (Fotó: AFP)
Hatalmas meglepetésként a Premier League-ben szereplő Leicester City 2–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályú Newport County otthonában, így kiesett az angol labdarúgó FA-kupa 3. fordulójában.

A Newport County a 10. percben szerezte meg a vezetést a jamaicai Jamille Matt fejesével, majd egészen a 82. percig nem született gól, amikor Rasid Gezzal révén kiegyenlítettek a vendégek.

Az 85. percben aztán büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Padraig Amond magabiztosan értékesített. A hármas sípszóig nem esett több találat, így a negyedosztály 13. helyén álló walesi csapat legyőzte a nála sokkal esélyesebb Leicester Cityt, és bejutott a legjobb 32 közé az FA-kupában.

FA-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Newport County (IV.)–Leicester City 2–1
(Matt 10., Amond 85. – 11-esből, ill. Gezzal 82.)

Korábban
Millwall (II.)–Hull City (II.) 2–1 (Ferguson 82., 85., ill. Toral 52.)
Preston North End (II.)–Doncaster Rovers (III.) 1–3 (A. Hughes 56., ill. Marquis 5., Th. Anderson 72., Wilks 87.)
Fulham–Oldham Athletic (IV.) 1–2 (Odoi 52., ill. Surridge 76. – 11-esből, Lang 88.)
Manchester City–Rotherham United (II.) 7–0 (Sterling 12., Foden 43., Ajayi 46. – öngól, G. Jesus 53., Mahrez 73., Otamendi 78., Sané 85.)
Woking (VI.)–Watford 0–2 (W. Hughes 13., Deeney 75.)
Queens Park Rangers (II.)–Leeds United (II.) 2–1 (Oteh 23. – 11-esből, Bidwell 75., ill. Halme 25.)
Sheffield United (II.)–Barnet (V.) 0–1 (Coulthirst 21. – 11-esből)