Ötgólos mérkőzésen győzve kupadöntős a Liverpool!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.04.16. 16:20
Emlékezetes mérkőzés volt! (Fotó: AFP)
A Manchester City 3–2-re kikapott a Liverpooltól az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjében.

ANGOL FA-KUPA
ELŐDÖNTŐ
Manchester City–Liverpool 2–3 (0–3)
London,
Wembley, 86 000 néző. V: Oliver
Manchester City: Steffen – Cancelo, Stones, N. Aké, Zincsenko – Bernardo Silva, Fernandinho, Foden – Sterling, G. Jesus (Mahrez, 83.), Grealish. Menedzser: Josep Guardiola
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Thiago Alcántara (C. Jones, 87.), N. Keita (Henderson, 73.) – Szalah, Mané (Diogo Jota, 84.), Luis Díaz (Firmino, 85.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Grealish (47.), Bernardo Silva (90+1.), ill. Konaté (9.), Mané (17., 45.)

Sadio Mané gólja után elkeseredésében sírva fakadt a lelátón egy City-drukker kisfiú: nem is annyira azért, mert Zack Steffen óriási hibája után esett a találat, hanem azért, mert ez már a második liverpooli gól volt a manchesteri kapuban. A mérkőzés elején Ibrahima Konaté nagyon könnyedén fejelt gólt az ötösről – a félidő végén pedig Thiago Alcantara ravasz passzát Sadio Mané egy még ravaszabb tekeréssel rúgta a kapuba.

Nem tetszett a két csapatnak, hogy Londonba kellett utazniuk, ezért az FA száz ingyenes busszal sietett a drukkerek segítségére, akik közül néhány elvetemült manchesteri miatt hamar véget kellett vetni a mérkőzés előtti megemlékezésnek, amely eredetileg egy percig tartott volna, a Hillsborough-stadionkatasztrófa áldozatainak emlékére.

A City vezetősége már a szünetben nyilvánosan elnézést kért.

Josep Guardiola a hétközi, madridi Bajnokok Ligája-ütközet és pár sérülés miatt tartalékos Cityt küldött a pályára, de a szünetben rendbe tette őket lelkileg, mert a folytatásban Jack Grealish szinte azonnal lőtt egy szép gólt, Gabriel Jesus meg kétszer is ziccerbe került... ám egyszer sem tudott túljárni Alisson eszén.

Nem ment már a Poolnak sem, a 73. percig kellett várni, amíg újra helyzetbe került, ám Mohamed Szalah kihagyta a City-védelem által összeügyetlenkedett lehetőségét.

A hajrára elfáradt a City, de Guardiola csak egyet cserélt, a középcsatár Jesus helyére a szélső Rijad Mahrezt állította a 83. percben – igaz, az ő pontatlan lövése csorgott a 91. percben Bernardo Silva elé a kapusról, így nagyon izgalmas lett a ráadás.

Amelyben Fernandinho, Mahrez és Sterling is kihagyott egy helyzetet, Steffen meg fejjel majdnem gólpasszt adott Roberto Firminónak, de aztán védte a cserecsatár közeli lövését. Nagyon izgalmas lett a vége, viszont döntős a Liverpool, a két csapat pedig folytatja a párharcát a Premier League-ben.

És talán a BL-ben is.

Az FA-kupa-elődöntő másik ágán vasárnap Chelsea−Crystal Palace mérkőzést rendeznek.

Konaté: 22 meccs a Poolban, és még nem szenvedett vereséget.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc EZ SINCS BENT! Steffen Szalah elől fejjel Firmino elé ment, aki ballal 13-ról aztán a kivetődő kapusba lő!

90+3. perc Grealish passzát Sterling jobbal kapura teszi, de balra legördülve fogja a 11 méterről picit balról érkező lapos lövést.

90+2. perc FÖLÉ! Fernandinho jobbal a léc fölé vágja Aké fejesét, majd Mahrez talál ballal a léc fölé kissé jobbról, 17-ről,

Négy perc a ráadás!

90+1. PERC BERNARDO SILVA BETALÁL, Mahrez a jobb sarok elől éles szögből kapura lő, Alisson lába között elmegy a labda, érkezik Silva a védés után, és négy méterről ballal a jobb alsóba lő, picit balról. 2–3!

89. perc Szalah szólózik, a bal sarok előtt Aké odacsúszik neki, Szalah meg lyukat rúg. Nincs ma formában.

87. perc Curtis Jones be, Thiago le.

85. perc Szalah megindul, passzát eléri Zincsenko, a labda az afrikai elé pattan, aki ballal, kissé jobbról, 15-ről a kapus ölébe rúgja.

84. perc Diogo Jota be, Mané le. Díazt meg Roberto Firmino váltja.

84. perc Sterling jobbal jócskán a léc fölé küldi a szabadrúgást.

83. perc Rijad Mahrez be, Jesus lesántikál a pályáról.

83. perc Thiago ellöki Jesust, szabadrúgás középről, 23 méterről.

80. perc Díaz távolija Steffené.

73. perc Jordan Henderson be, Keita le, motorcsere.

73. perc SZALAH KIHAGYJA, Robertson ballal a felezőtől Díaz elé emel, a beadást Zincsenko csuka mozdulattal fejeli haza, de röviden, Szalah hatról, kissé jobbról a rövid felső sarok mellé lő.

72. perc Zincsenko távoli emelése a kapusé.

71. perc ALISSON! Grealish nagy labdát ad Jesusnak, aki jobbal 14-ről, középről kapura lő, a kapujából messze kifutó Alisson bal lábbal azonban védeni tud. Gondolatolvasással kapusgyőzelem a brazil párharc végén.

A Manchester City hat év alatt az ötödik elődöntőjét vívja a sorozatban, csak 2018-ban nem jutott el idáig. Guardiola alatti ez az ötös sorozat. De az is igaz, előző 4 elődöntőjükből hármat elbuktak!

68. perc
Robertson balról ballal Díaz elé passzol, aki nem tud lőni 15-ről, odalép Aké, Keita távolija távolról sem jó.

65. perc Mané indítja Szalahot, Aké nagy nehezen, de szereli őt az ötös bal sarka előtt, remek a közbelépés. Az eső gól Akéé is volt, de azóta remekel, ráadásul újra van a pályákon Ruud Gullit-frizura.

61. perc Sadio Mané ellöki hátulról Fernandinhót, sárga lap ez is.

2003 óta nem találkozott a két csapat ebben a sorozatban, akkor Gérard Houllier Poolja nyert Kevin Keegan Cityje ellen.

Ez a 3. olyan eset, amikor a PL első két helyezettje összecsap az FA-kupában. A Chelsea és a Tottenham Hotspur pár éve, míg 1999-ben a Manchester United és az Arsenal volt érintett.

56. perc Fernandinho odalép Manének, kitör a pogó. Alsó hangon sárga lap.

54. perc ZICCER, de Jesus jobbal a kapusba lő az ötös jobb sarka elől, hat méterről. Sterling nagy passzt adott. Foden beadása picit hosszú az ötösön Akének. Jesust lökte picit Van Dijk, de nincs 11-es.

53. perc Aké ment bevetődve Van Dijk előtt az ötös jobb sarkánál, Thiago szabadrúgása után.

51. perc Szalah levétele rossz, Mané 11-ről a kapushoz lő.

48. perc Naby Keita letalpalja Fernandinhót, sárga lap.

Egy kapura lövés a Citytől, egy gól.

47. PERC GÓLLAL, Fernandinho passzol Jesushoz Robertsont szerelve, aki nem lő az ötös jobb sarka elől, középre ad, JACK GREALISH ballal a bal sarokba lő, félmagasan. 12 méterről, picit balról. Konaté nem ért oda, Arnold fejjel mentett volna, de nem érte el a labdát: 1–3!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Sergio Agüero 7

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. PERC ÚGY NÉZ KI, ELDŐLT, SADIO MANÉ lő egy nagy gólt is. Thiago mesés pörgetését 14-ről, kicsit jobbról jobbal kapásból a bal alsó sarokba küldi, alaposan megcsavarva a labdát. 0–3!

42. perc Cancelo ellöki a cselezgető Díazt.

42. perc Szalah megindulása után Keita adhat be jobbról, blokkol Zincsenko, de másodpercek alatt eladja ma a labdát a City.

40. perc Stones fejesével Jesus a 16-oson belül, de szereli őt testtel, könnyedén, szabályosan Thiago.

37. perc Fabinho megröpteti Jesust, sárga lap a brazil belharc vége.

36. perc Szalah passzol a balon felfutó Robertson elé, akit a 16-oson belül szerel már Cancelo, egy zseniális becsúszással. És ő dobhat.

33. perc Mané odacsap tenyérrel Cancelo orrára, szabadrúgás csak.

A Manchester City és a Liverpool kétszer találkozott itt, mindkét meccs egy egyre végződött, 11-esekkel a végén. Mindkétszer a City nyert: egy Ligakupát (2016) és egy angol Szuperkupát (2019) is a meccsel.

Már 48 százalékban a Citynél a labda.

29. perc Alisson rossz helyre passzol Foden elől, de Grealish nem mer lőni 24-ről, kissé balról, a ballábas beadását kivágja a 16-osról Van Dijk.

Kalaposan meglepetés (Fotó: AFP)

28. perc Silva megbukik a jobb szélen labdakezelésből, Guardiola nagyon ingatja a fejét.

27. perc Gabriel Jesus odarúg Díaznak, sárga lap.

De legalább Szalahot leveszi a pályáról Zincsenko.

25. perc Egy jó támadása sincs a Citynek, a kísérleti felállás nem jött be Guardiolától. Se elöl, se hátul, se középen.

A FIFA száz busszal segítette a drukkereket a londoni túrához, egyelőre úgy tűnik, a Poolnak hozott szerencsét a lépés. Füstbomba ide vagy oda. A Citynél meg semmilyen buszt nem toltak be a kapu elé...

20. perc Foden szereli nagy nehezen Arnoldot a jobb szélen, kirúgás.

Mané: 41 meccs az idényben, 17 góllal és 2 gólpasszal.

17. PERC NAGY BAJBAN A CITY, EGY KISFIÚ SÍRVA FAKAD A LELÁTÓN, SADIO MANÉ UGYANIS BETALÁL! Steffen sokat vacakol Jones hazaadásával a gólvonal előtt, nem passzol, leveszi, nézi... Mané odacsúszik, jobbal a kapus bal lábára rúgja a labdát, az onnan félmagasan a bal sarokba perdül. 0–2!

61 százalékban a Poolnál a labda.

15. perc
Jesus emelését Foden az ötös bal sarkáról Alissonhoz fejeli.

15. perc Fernandinho ível jobbra Cancelo elé, de les.

Fejben ott volt

Konaté: 22 meccs a Poolban, 2 góllal és 2 gólpasszal.

Füstköd a pályán, meglehetősen erős, piros.

9. perc Mané kiharcol egy kornert a bal szélen, jön is Van Dijk. Robertson ballábas beadását a jobb felsőbe fejeli IBRAHIMA KONATÉ, középről, öt méterről. Sterlinget otthagyva, Akét megelőzve: 0–1!

34-34 ezer jegyet kapott a két csapat, bár egyik klubnál sem örültek a nagy utazásnak. De kvázi telt ház, nyilván.

5. perc Mané emel balról középre, Szalah sarkazása Silváé, akit azonnal elnyom Keita, de rossz az ő beadása.

3. perc Fabinho lerántja Silvát, a szabadrúgás után Grealish jobbal kapura lő, 17-ről, blokkol Van Dijk.

A szokott remek lelátói hangulat mellett, és feszes tempójú mezőnyharcban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Pool tiszta vörösben, a City tiszta világoskékben. Remek az idő, Klopp szerint beköszöntött a nyár Angliába.

A nők már ott vannak...

Egy kis örökmérleg: 190 mérkőzés, 48 citys és 91 poolos sikerrel, 254, ill. 333 rúgott góllal.