Angol Szuperkupa: Ibra góllal, Mourinho trófeával indított

2016.08.07. 18:58
Ibrahimovic (balra) és Mourinho debütálása sikeres volt (Fotó: Action Images)
Az FA-kupa-címvédő Manchester United nyerte meg az Angol Szuperkupát (Community Shield) azzal, hogy 2–1-re legyőzte a tavasszal bajnoki címet szerző Leicester Cityt a londoni Wembleyben. A „vörös ördögök” Jesse Lingard révén szereztek vezetést, a City azonban Jamie Vardy révén egyenlített. A nyáron szerződtetett Zlatan Ibrahimovic a 83. percben győztes gólt fejelt.

Az előző idény meglepetéscsapata, a Leicester három alapemberéből kettőt (Jamie Vardyt és Rijad Mahrezt) megtartott, csak N’Golo Kantét „vesztette el”. Az új szerzemények közül Ahmed Musa kezdőként kapott lehetőséget Claudiro Ranieritől, Luis Hernández és Nampaly Mendy pedig csereként debütált új klubjában.

A Manchester United új menedzsert nevezett ki a nyáron: Louis van Gaalt José Mourinho követte a kispadon. A nyári igazolások közül Eric Bailly és Zlatan Ibrahimovic kezdett, Henrih Mhitarjan pedig időhúzó csereként mutatkozott be.

Az FA-kupa-győztes „vörös ördögök” a 32. percben szereztek vezetést: a 23 esztendős Jesse Lingard a félpályáról cikázott át a teljes Leicester-védelmen. 0–1

A City fordulás után válaszolt: Marouane Fellaini borzasztóan röviden hátratett labdájára a nyáron az Arsenalt kikosarazó Jamie Vardy csapott le, s miután kicselezte David de Geát, a kapuba gurított. 1–1

A trófea végül a manchesterieké lett: a 83. percben Antonio Valencia beadásából Ibrahimovic fejelt gólt. 1–2

José Mourinho megnyerte első trófeáját a Uniteddel, Ibrahimovic pedig első tétmérkőzésén győztes gólt szerzett az MU-ban.

Leicester City FC 1-2 Manchester United - All... by mickeyHD

ANGOL SZUPERKUPA (COMMUNITY SHIELD)
Leicester City–Manchester United 1–2 (0–1)

London, Wembley Stadion. V: Pawson
Leicester City: Schmeichel – D. Simpson (L. Hernández, 63.), Huth (Ulloa, 89.), Morgan, Fuchs (Schlupp, 80.) – Mahrez, Drinkwater, A. King (Mendy, 63.), Albrighton (D. Gray, a szünetben) – Okazaki (Musa, a szünetben), Vardy. Menedzser: Claudio Ranieri
Manchester United: De Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Rojo, 69.) – Carrick (Herrera, 61.), Fellaini – Lingard (Mata, 63.; Mhitarjan, 93.), Rooney (Schneiderlin, 88.), Martial (Rashford, 70.) – Ibarhimovic. Menedzser: José Mourinho
G: Vardy (52.), ill. Lingard (32.), Ibrahimovic (83.)