Angol Ligakupa: magabiztos Arsenal-siker a Sunderland ellen

K. T. I.K. T. I.
2021.12.21. 22:40
Az Arsenal négygólos győzelemmel jutott a legjobb négy közé az angol Ligakupában (Fotó: AFP)
Az Arsenal 5–1-re nyert a jelenleg a harmadosztályban szereplő Sunderland ellen az angol labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében.

A találkozón Edward Nketiah mesterhármast szerzett, a 2003 októberében született Charlie Patino pedig góllal debütált a londoniak felnőttcsapatában. Az Arsenalból Nicolas Pépé talált harmadikként a kapuba, míg a vendégek Nathan Broadhead találatával szépítettek még 2–0 után. Pépé a gólja mellett két gólpasszal is hozzájárult a továbbjutáshoz.

Az Arsenal 19 gólszerzési kísérletből tízszer találta el Lee Burge kapuját, ezekből jött össze az öt gól.

A másik három negyeddöntőt szerdán rendezik, a sorsolásnak köszönhetően pedig már tudjuk, három londoni klub biztosan ott lesz a Ligakupa jelenlegi kiírásának döntőjében (a Brentford, a Chelsea, a Tottenham és a West Ham is fővárosi csapat), a kérdés az, hogy a Liverpool vagy a Leicester City lesz-e még a kihívójuk.