Guardiola megszerezte első trófeáját a Cityvel

2018.02.25. 17:20
Az első a legfontosabb... Sergio Agüero okosan beemelte (Fotó: Reuters)
Az angol Ligakupa döntőjében az Arsenal nem bírt a sokkal kevesebbet hibázó Manchester Cityvel, így utóbbi menedzsere, Pep Guardiola megszerezte első angliai trófeáját, Arsene Wenger pedig továbbra sem tudott diadalmaskodni ebben a sorozatban.

ANGOL LIGAKUPA
DÖNTŐ
Arsenal–Manchester City 0–3
(0–1)
London, Wembley Stadion, 85 671 néző. V: Pawson
Arsenal: Ospina – Koscielny, Mustafi, Chambers (Welbeck, 67.) – Belleín, G. Xhaka, Ramsey (Iwobi, 73.), Monreal (Kolasinac, 26.) – Wilshere, Özil – Aubameyang. Menedzser: Arsene Wenger
Manchester City: Bravo – K. Walker, Kompany, Otamendi, Danilo – Gündogan, Fernandinho (B. Silva, 52.) – De Bruyne, D. Silva, L. Sané (G. Jesus, 77.) – Agüero (Foden, 89.). Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Agüero (18.), Kompany (58.), D. Silva (65.)

Ugyan a legkisebb jelentőségű angliai trófeának tartják, a Ligakupa nagy jelentőséggel bírt mind az Arsenal, mind a Manchester City számára: a londoniaknál Arsene Wenger menedzser még sohasem diadalmaskodott ebben a sorozatban, a klub ráadásul öt ilyen finálét is elbukott, a City-mester Pep Guardiola pedig első nagy címét nyerhette meg a „polgárokkal”.

Végül a spanyol örülhetett, a francia szomorkodhatott, mert sokkal többet hibázott az Arsenal, ez pedig egy trófeába került.

Az első félidőben Sergio Agüero használta ki Shkodran Mustafi meglepő tétovaságát, és szerzett szép átemeléses gólt, majd miután Pierre-Emerick Aubameyang két ziccert is elrontott két másodpercen belül, és a támadó képtelen volt kihasználni azt, hogy a 16-oson kívül Claudio Bravo kapus lyukat rúgott mellette mentés címén, két góllal eldöntött mindent a City.

Mindkettő miatt kap majd Wengertől hideget-meleget a londoniak védelme: Vincent Kompany öt (!) piros mezes közül lőtt a hálóba, majd David Silvát csak szemmel verte a mellette futó Calum Chambers. 0–3

Sokat elmond az Arsenal futballjáról, hogy a harmadik találat után egyik drukkere, egy kisfiú sírva fakadt (szakértő lesz belőle, akárki meglátja!), sok Arsenal-hívő pedig már a nyolcvanadik perc tájékán elindult haza.

Lábbal szavaztak.

És ráéreztek: semmi fontosról sem maradtak le – a sokkal magabiztosabb, összeszedettebb City megérdemelten ünnepelhette Guardiola első angliai trófeáját.

Wenger pedig sokadszor is csak „átkozódhat”.

A TALÁLKOZÓ ÖSSZEFOGLALÓJA:

Wenger lehetett volna a nyolcadik menedzser, aki „Grand Slamet” nyer, azaz a bajnoki cím mellett a FA-Kupát és a Ligakupát is begyűjti (m4sport.hu).

Eddig hét szakember, Don Revie, Joe Mercer, Bill Nicholson, George Graham, Sir Alex Ferguson, Kenny Dalglish és Jose Mourinho emelhette fel mindhárom kupát. „Természetesen” a legtöbbet a nagy rivális Ferguson nyerte, összesen 22 hazai trófeát nyert a MU élén.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc Phil Foden be, Agüero le.

87. perc Kolasinac bal oldali beadását önfeláldozó módon rúgja ki Otamendi, még szédül, amikor Kompany pacsizni akar vele. Mellé.

85. perc Jack Wilshere kap később egy sárgát.

84. perc
Jesus és Wilshere kakaskodik még egy jót, ha már kupadöntő. Ennek ellenére lassan kiürül az Arsenal-szektor.

80. perc Vincent Kompany kap sárgát Iwobi felrúgásáért.

77. perc Gabriel Jesus
be, Sané le.

75. perc
A pályán meg Xhaka ballal 25-ről nem sokkal lő a léc fölé.

EKÖZBEN AZ IFJÚ ÁGYÚSOK...

A City-tábor énekli a himnuszait, joggal ünnepelhetnek a manchesteri drukkerek. Aligha isznak előre...

73. perc Alex Iwobi be, Ramsey le.Nincs több londoni csere mára. Csak a mezek.

Alighanem átáll a 4–4–2-es hadrendre az Arsenal.

67. perc Chambers le, Danny Welbeck be.

Silva: 15 meccs az Arsenal ellen, 4-4 gól és gólpassz.

Kompany nemsokára, Silva nem régóta 32 éves, ez a spanyol idénybeli 17. kanadai pontja.

65. PERC NA, EZ ELDŐLT: DAVID SILVA az ötös bal sarka és Chambers mellől ballal a hosszú alsó sarokba lő. Danilóé a gólpassz: 0–3!

62. perc De Bruyne jobbos beadása két kék mezes mellett is elmegy, Mustafi lép ki végül a labdáért az ötösre.

Ez Kompany 17. meccse az Arsenal ellen, és első gólja. Gólpassza sem volt.

Kompany nem gólgép, ez idénybeli első találata. Igaz, olyan sokat sérült, mintha arsenalos alapember lenne.

58. PERC ITT A MÁSODIK! De Bruyne jobb oldali szögletét 14-ről az ötös elé rúgja Gündogan, VINCENT KOMPANY meg a bal alsóba lő ballal, hat méterről. Alig öt arsenalos gyűrűjéből... 0–2!

57. perc De Bruyne 19 méteres szabadrúgása Agüero derekén csattan, meglepő variációként.

55. perc
Chambers meg saját ötöse előtt szórakoztatja a nagyérdeműt két vérhólyagot rúgva a labdába.

54. perc NEM BRAVÓ, BRAVO! A kapus irgalmatlan lyukat rúg a 16-os és Auba előtt egy hosszú indításnál, de szerencséje van, mert erre nem számolt az ék.

52. perc Bernardo Silva váltja a jobb combját fájlaló Fernandinhót.

48. perc HOPP!
Sané visszafejelt labdáját Kompany 16-ról jobbal nem sokkal pattogtatja a jobb sarok mellé.

47. perc Calum Chambers-sárgával, Agüerót húzta vissza a vállánál fogva a bekk.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

De mit ír a szabálykönyv?
Nem szabálytalanság.
Nincs les szabálytalanság, ha a játékos közvetlenül:
• kirúgásból;
• bedobásból;
• szögletrúgásból kapja a labdát.

A régi szépben... 2001 tavaszán a David Seaman – Oleg Luzsnij, Martin Keown, Igors Stepanovs, Ashley Cole – Lauren, Ray Parlour (Nelson Vivas, 78.), Edu (Patrick Vieira, 69.), Freddie Ljungberg – Nwankwo Kanu, Sylvain Wiltord (Thierry Henry, 74.) féle Arsenal idegenben 4–0-ra elrakta a Carlo Nash – Stephen Howey, Richard Dunne, Gerard Wiekens, Danny Granville – Mark Kennedy, Alf-Inge Haland, Danny Tiatto, Jeff Whitley (Laurent Charvet, 74.) – Shaun Goater, Paulo Wanchope (Darren Huckerby, 73.) féle MC-t. A gólokat Freddie Ljungberg (2), Wiltord és Kanu szerezte, a két mester Joe Royle és Arsene Wenger volt.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Bellerín ível, Auba sprintel, Bravo okosan kilép.

Két perc a ráadás.

43. perc
Fernandinho sokat keménykedik, ahhoz képest, hogy van már egy sárgája. Sané meg ballal az ötös bal sarka elől a kapushoz emel, kisebbfajta helyzetből.

40. perc
Agüero két csel után az ötös bal sarkán túlról a túlsó sarokba emelne, de ment Koscielny, a kipattanót De Bruyne az oldalhálóba rúgja jobbal, jobbról, hat méterről.

39. perc Bellerín rosszul fejel haza, de figyel szerencséjére Ospina.

36. perc
Xhaka indít, de Aubameyangot utoléri a 16-oson belül Kompany. NAGY MENTÉS! Fernandinho meg kap egy sárgát Wilshere lábon rúgásáért.

34. perc Sanén két kézzel nagyot lök Ramsey a 16-oson belül, de tovább...

32. perc Aaron Ramsey kap sárgát, mert magasra emelt lábbal karon rúgja Silvát.

31. perc Auba emelését Wilshere ballal az égbe rúgja, Walker élénk segítségével, 16-ról. A jobbhátvéd második nagy mentése volt már el.

29. perc
Sané kétszer is kicselezi a balon Bellerínt, a beadás azonban Chambersé, majd Gündogan ívelését fejeli a léc fölé Kompany.

26. perc Monreal dereka meghúzódott, Sead Kolasinac váltja.

23. perc Héctor Bellerín
kap sárgát a kirúgás után a balon elfutó De Bruyne ellökéséért.

23. perc Szabadrúgás az Arsenalnak, 24-ről, Ramsey a jobb sarok felé lő, laposan, de fogja a labdát biztosan Bravo.

Ez volt Agüero idénybeli 30. gólja, hat gólpassz mellett, az Arsenalnak 13 meccsen a 8. találata volt, egy árva gólpassz mellett.

Na, most még jobban szereti Pep Bravót, bár a mester most éppen azzal van elfoglalva, hogy szócsatát vívjon Wengerrel, a kis lökés miatt.

18. PERC VEZET A CITY! Bravo kirúgását elviszi a tétova Mustafi mellett a harcosabb SERGIO AGÜERO, a kapusra vezeti a labdát, és mielőtt Koscielny keresztezne, jobbal a 16-osra érve a bal alsóba emel a kilépő Ospina fölött. 0–1!

16. perc Bravo szépen old meg lábbal egy szorult helyzetet. De ezért szereti őt Pep.

13. perc Monreal elesik a 16-oson belül, de tovább. Ma üzemel a videobíró. De nem járt volna akkor sem 11-es, Kompany csak éppen hozzáért.

SOK KUPASIKER, EGY BUKÁS, ÉS ALIG KAP GÓLT MOSTANÁBAN A FINÉLÉBAN

7. perc MICSODA VÉDÉS! Özil jobbról Aubameyang elé tálal, aki az ötösről jobbal a kapusba lő, kellett ehhez az odacsúszó Walker jobb lába is. De a kipattanó a gabonié, aki jobbal három lépésről a bal sarokba gurítana, de a földön fekvő Bravo eléri bal lábával a labdát!

6. perc Szép City-attak, de Silvát elnyomják, Agüerót meg blokkolja az ötös előtt Xhaka, a Sané-beadás meg a kapusé.

3. perc Sané most ballal kapura lő az ötös bal sarka elől, de blokkolja őt Wilshere.

2. perc
Sanét háromszor is visszahúzzák, de kiharcol egy szögletet.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek világoskék mezben és fehér nadrágban.

5 FINÁLÉBELI BUKÁS=REKORD!

VB-ÉVBEN ISMÉT MANCHESTERI SIKER?

Az Arsenalt irányító Arsene Wenger szerint félre kell tenni a bajnoki szereplés okozta csalódottságot a Manchester City elleni elődöntőben.

Egy kis örökmérleg! 179 találkozó 93 londoni és 43 manchesteri sikerrel, 301, ill. 199 rúgott góllal.