Visszatérhet korábbi csapatához az MU középpályása

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2025.03.19. 15:54
null
Christian Eriksennek nem ajánlottak új szerződést, nyáron távozhat az MU-tól (Fotó: Getty Images)
Nyáron lejár az angol élvonalbeli Manchester United dán középpályásának, Christian Eriksennek a szerződése, ő pedig visszatérhet egykori klubjához, a holland Ajaxhoz – írta meg a Daily Mail.

A 140-szeres dán válogatott középpályásnak 2025. június 30-ig szól a jelenlegi megállapodása a Premier League-ben 13. helyen álló Manchester Uniteddel, amely egyelőre nem ajánlott új kontraktust a 33 éves Eriksennek.

„Nem hallottam semmit a klub részéről, ezért azt feltételezem, hogy az együttműködésünk véget ér. Én így értelmezem” – idézte a Daily Mail a dán válogatottal készülő Eriksent.

„A szerződésem nyáron lejár, és készen állok arra, hogy keressek valami újat. Hogy hol, azt még nem döntöttem el” – jegyezte meg a középpályás, aki a holland De Telegraaf értesülései szerint visszatérhet egykori klubjához, az Ajaxhoz, melynek színeiben 162 mérkőzésen lépett pályára.

„Nem áll szándékomban Angliában maradni. És nem megyek az Egyesült Államokba sem, nem megyek olyan messzire. Szeretnék Európában maradni, de még túl korai hazatérni Dániába” – fejtette ki Eriksen, aki úgy érzi, hogy van még pár jó éve légiósként.

 „Amikor visszamegyek Dániába, azt gondolom, az valóban a családról és a pályafutásom befejezéséről fog szólni, de még nem tartok ott” – tette hozzá.

Eriksen még U19-es korosztályban igazolt az Odensétől az Ajaxhoz, ahonnan 2013-ban szerződtette a Tottenham. A Hotspurnél eltöltött hét éve után igazolt az olasz Interhez, ahonnan azért kellett távoznia, mert a 2022-es Európa-bajnokságon meccs közben megállt a szíve, s ezek után Olaszországban nem kaphatott sportorvosi engedélyt. Eriksen ezt követően tért vissza Angilába 2022 januárjában a Brentfordhoz, de még azon a nyáron a Manchester United lecsapott rá.

 

Legfrissebb hírek

Szoboszlai 68 perc játékkal is ott van a hét csapatában a PL-ben

Légiósok
12 órája

Slot, „Dom” és a többiek – Bobory Balázs publicisztikája

Angol labdarúgás
23 órája

Szoboszlai Dominikból is a legjobbat hozta ki Arne Slot

Angol labdarúgás
23 órája

A legifjabb, az első, az egyetlen – Szoboszlai Dominik rekordjai

Légiósok
2025.04.28. 16:29

Mennyire van képben Szoboszlai Dominik pályafutásával kapcsolatban? Töltse ki kvízünket, és kiderül!

Légiósok
2025.04.28. 14:38

Dupla Tízes: Magyarország első PL-győztese – remek idényt zár Szoboszlai Dominik

Légiósok
2025.04.28. 12:41

Hatalmas súlyú ezüsttrófeát emelhet magasba Szoboszlai Dominik – már az is megvan, hogy mikor

Angol labdarúgás
2025.04.28. 12:18

343 nappal később... Jürgen Klopp után Arne Slot is dalra fakadt az Anfielden – videó

Angol labdarúgás
2025.04.28. 12:08
Ezek is érdekelhetik