PL: az MU Höjlund duplájával nyerni tudott a Luton vendégeként

D. Á.D. Á.
2024.02.18. 19:47
Höjlund már az 1. percben bevette a Luton kapuját (Fotó: Getty Images)
A Manchester United 2–1-re nyert a Luton Town vendégeként, míg a Brighton 5–0-ra legyőzte a Sheffield Unitedet idegenben az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A sereghajtó Sheffield Unitednek borzalmasan kezdődött a Brighton elleni összecsapás: a 12. percben Mason Holgate brutálisan felvágta Mitoma Kaorut, Stuart Attwell a visszanézés után egyből kiállította az Everton korábbi védőjét.

A vendégek hamar kihasználták az emberelőnyt – a 20. percben Facundo Buonanotte talált be közelről, négy perccel később pedig Danny Welbeck vágott be egy kipattanót.

A mérkőzés a 75. percben dőlt el teljesen, egy bal oldali beadást követően Jack Robinson vétett öngólt. A felszabadultan futballozó Brighton nem kegyelmezett, Simon Adingra – aki az Afrika-kupa döntőjében két gólpasszal járult hozzá Elefántcsontpart sikeréhez – a hajrában nyolc perc alatt duplázott, így alakult ki a 0–5-ös végeredmény.

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a Manchester United számára, amely már 37 másodperc elteltével megszerezte a vezetést – Amari'i Bell borzasztó hazaadására Rasmus Höjlund lecsapott, egy az egyben kicselezte Thomas Kaminskit, és az üres kapuba gurított. Hat perccel később ismét nagy szerencséje volt az MU-nak és dán csatárának: egy bal oldali szögletet követően Garnacho bombázott tizenhat méterről, a labda pedig úgy pattant meg Höjlund mellkasán, hogy a kapuban kötött ki.

A sokkoló kezdés után is becsülettel küzdött a Luton, amely Carlton Morris révén szépített is az első negyedóra végén. A kaotikus kezdés után lecsillapodtak a kedélyek, igaz, a hazai csapat Morris és Woodrow helyzete után is betalálhatott volna az első félidőben. A fordulás után a „vörös ördögöknél” Garnacho könnyedén megszerezhette volna csapata harmadik gólját, ziccerben viszont lövés helyett magát is kicselezte. A ráadásban még Barkleynek volt egy hatalmas lehetősége az egyenlítésre, fejese azonban a lécről kifelé pattant, így a Manchester United 2–1-re nyerni tudott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Sheffield United–Brighton 0–5 (Bounanotte 20., Welbeck 24., J. Robinson 75. – öngól, Adingra 78., 85.)
Luton Town–Manchester United 1–2 (C. Morris 14., ill. Höjlund 1., 7.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brentford–Liverpool 1–4 (Toney 75., ill. Núnez 35., Mac Allister 55., Szalah 68., Gakpo 86.)
Burnley–Arsenal 0–5 (Ödegaard 4., Saka 41., 47. – az elsőt 11-esből, Trossard 66., Havertz 78.)
Fulham–Aston Villa 1–2 (Rodrigo Muniz 64., ill. Watkins 23., 56.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 2–2 (A. Gordon 58. – 11-esből, M. Ritchie 90+2., ill. Solanke 51., Semenyo 69.)
Nottingham Forest–West Ham United 2–0 (Awoniyi 45+5., Hudson-Odoi 90+4.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Kulusevski 46., ill. Joao Gomes 42., 63.)
Manchester City–Chelsea 1–1 (Rodri 83., ill. Sterling 42.)