Simán nyert a Liverpool a Brentford ellen, de két játékosát is elveszítette

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.02.17. 13:20
Győzelmének köszönhetően biztosan marad az élen a lila mezes Liverpool (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a listavezető Liverpool vendégként 4–1-re legyőzte a Brentfordot, de két játékosa, Curtis Jones és Diogo Jota is megsérült a mérkőzésen.

PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
BRENTFORD–LIVERPOOL 1–4 (0–1)
London, Brentfordi Közösségi Stadion, 17 193 néző. Vezette: M. Oliver
BRENTFORD: Flekken – Collins, Ajer, Mee – Roerslev (Lewis-Potter, 63.), Jensen (Damsgaard, 74.), Nörgaard (Onyeka, 63.), Janelt, Reguilón (Goddosz, 85.) – Toney, Maupay (Wissa, 63.). Menedzser: Thomas Frank
LIVERPOOL: Kelleher – Bradley (J. Gomez, 83.), Konaté, Van Dijk, Robertson – Mac Allister (Elliott, 83.), Endo, C. Jones (Gravenberch, 34.) – Diogo Jota (Szalah, 44.), Núnez (Gakpo, a szünetben), Luis Díaz. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Toney (75.), ill. Núnez (35.), Mac Allister (55.), Szalah (68.), Gakpo (86.)

A Szoboszlai Dominikot nélkülözni kénytelen Liverpool helyett a Brentford kezdett aktívabban, de az első veszélyes helyzetet a másik oldalon jegyezhettük fel, viszont előbb Bradley, majd Diogo Jota lövését is védte Flekken. Hazai részről Toney többször célba vette a liverpooli kaput, ám vagy mellé lőtt, vagy könnyű feladatot adott Kellehernek. Sajnos nem mindig a futballról szólt a mérkőzés, ugyanis két vendégjátékos is megsérült: előbb Jonest, majd Diogo Jotát kellett lecserélni, ráadásul utóbbi játékost hordágyon vitték le a pályáról. A két eset között annyi öröme volt a „vörösöknek”, hogy megszerezték a vezetést: egy hazai szabadrúgás után kontrázott a Pool, Diogo Jota csúsztatását követően pedig Núnez szépen használta ki a ziccert, így a második félidőt a vendégek előnyről várhatták.

A játékrész elején Szalah hagyott ki egy ziccert, aki ezen a meccsen tért vissza, hiszen az Afrikai Nemzetek Kupáján megsérült, így a január 1-jei, Newcastle elleni 4–2-es siker alkalmával lépett utoljára pályája a Poolban. Pár perccel később viszont javított az egyiptomi támadó, ugyanis gólpasszt adott, amelyből Mac Allister talált be. A londoni csapat nem tudott mit kezdeni az éllovassal, ráadásul nagyon instabil volt a védelme, amit a Mersey-partiak ki is használtak: Gakpo csúsztatása után Szalah maga is gólt szerzett.

Ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, és igazán amiatt sem csillant fel a hazaiak reménye, hogy pár perccel később Toney találata révén jött a szépítés. Sőt, az volt inkább a kérdés, rúg-e még gólt a Liverpool, és hogy erre a válasz igen legyen, abban sokat segített a hazai védelem, amelynek hathatós közreműködésével sikerült Gakpónak bevennie az ellenfél kapuját. A hajrában még Toney és Van Dijk is gólt szerezhetett volna – előbbi fejesét bravúrral védte Kelleher, utóbbi a lécet találta el.

Sima győzelmet aratott tehát a Liverpool, és megerősítette első helyét a tabellán, de a két sérült miatt nem lehet felhőtlen Jürgen Klopp öröme. 1–4