PL: a Newcastle-től is négyet kapott a Chelsea

B. D. K.B. D. K.
2023.11.25. 18:10
Reece Jamest (balra) kiállították, míg Thiago Silva nagyot hibázott a harmadik gól előtt (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United odahaza 4–1-re legyőzte a Chelsea-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának szombati játéknapján.

NEWCASTLE–CHELSEA

A legutóbb a Manchester Cityvel 4–4-es döntetlent játszó Chelsea nem kezdett jól, az elmúlt két tétmeccsét egyaránt szerzett gól nélkül elvesztő Newcastle a 13. percben előnybe került: a csupán 17 éves Lewis Miley szemben a kapuval lövés helyett a passzt választotta, ezzel pedig ziccerbe hozta Alexander Isakok, aki közelről nem is hibázott (1–0).

Sokáig nem örülhetett vezetésének a Newcastle, ugyanis a félidő közepén Raheem Streling szabadrúgásból egyenlített. Lövése olyan jó volt, hogy Nick Pope el sem tudott rá vetődni (1–1).

Jó kis meccs volt, három perccel később hazai sarokrúgás után Joelinton teljesen üresen bólintott a kapu mellé, aztán nem sokkal később a túloldalt Reece James lövése után védett bravúrral a kapus.

A Newcastle is majdnem betalált egy szabadrúgásból, deKieran Trippier a lécet trafálta el.

A 60. percben ismét a „szarkáknál” volt az előny, Jamaal Lascelles bólintott a kapuba (2–1). Aztán jött Chelsea-oldalról a hideg zuhany: a középkezdés után a rutinos Thiago Silva ügyetlenkedte el a labdát, Joelinton pedig köszönte szépen, és értékesítette a ziccert (3–1).

A hajrába lépve a Chelsea játékosa, Reece James megkapta a második sárga lapját is, így a kiállításával gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.

A Manchester City után a sérültek miatt némileg tartalékos Newcastle is négyet vágott a Chelsea-nek, ugyanis Anthony Gordon is még eredményes volt(4–1).

NOTTINGHAM–BRIGHTON

Korán, már a 3. perc közepén vezetést szerzett a Forest, egy beadás után a Manchester United korábbi játékosa, Anthony Elanga fejelt a kapuba (1–0).

A 26. percben a középpályán szerzett labdát a Brighton, a kontra végén pedig Evan Ferguson egyenlített (1–1).

A vendégek számára még a szünet előtt összejött a fordítás, Joao Pedro lendületből, 12 méterről fejelt a kapuba (1–2).

Az 56. percben büntetőt kapott a Brighton, amit két perccel később Joao Pedro értékesített (1–3).

A vendégek később megfogyatkoztak, Lewis Dunk gyors egymásutánban kapott két sárga lapot. A kiállítás mellett a tizenegyes is sújtotta a Brightont, a Nottingham pedig Morgan Gibbs-White révén feljött egy gólra (2–3).

Az egyenlítés viszont már nem jött össze a hazaiaknak, a Brighton elvitte mind a három pontot.

BURNLEY–WEST HAM

A második játékrészben született meg az első gól, azt pedig a Burnley szerezte:Jay Rodriguez a 49. percben értékesítette a megítélt büntetőt (1–0).

A győzelem azonban így is a West Hamé lett, amely az utolsó percekben fordított: Divin Mubama egyenlített (1–1), majd Tomas Soucekbetalált a hosszabbításban (1–2).

Azzal, hogy a Burnley ismét vereséget szenvedett odahaza, ezzel minden idők legrosszabb hazai mérlegét tudhatja magáénak a Premier League-ben (hat meccs, hat vereség).

SHEFFIELD–BOURNEMOUTH

Kerkez Milos nem kezdett, a kispadon kapott helyett. Csapata a 12. percben szerezte meg a vezetést, Marcus Tavernier helyezett a kapuba (0–1).

Az első félidő ráadásában is esett egy gólt, azt ismét a vendégek szerezték. Ehhez a gólhoz kellett bizony a Sheffield kapusa,Wesley Foderingham, akitől a tizenhatoson kívül vette el a labdát a gólszerzőJustin Kluivert (0–2).

Kluivert lett a második olyan futballista a 21. században, aki mind az öt topligában gólt szerzett.

A fordulás után hamar lezárta a mérkőzést a Bournemouth: a védőjét megelőző Tavernier a második gólját ünnepelhette (0–3). A második félidőre egyébként edzője beküldte Kerkez Milost.

A szépítés azért a legvégén összejött a Sheffieldnek:Oliver McBurnie fejesével alakult ki az 1–3-as végeredmény.

LUTON–CRYSTAL PALACE

Nem ígérkezett az év meccsének, és nem is lett az a Luton–Palace találkozó. A 67. percben úgy tűnt, a vendégek megszerzik a vezetést, de kezezés miatt végül nem adták meg a gólt.

Az események azonban felpörögtek: a 72. percben egy szöglet után Teden Mengi a hazaiakat juttatta előnyhöz (1–0), aztán pár perccel későbbMichael Olise lőtt jobbról irgalmatlanul nagy gólt (1–1).

A 84. percben ismét a hazaiak örülhettek,Jacob Brown vette be közelről a kaput (2–1).

A bennmaradás szempontjából még nagyon sokat érhet a Lutonnak ez a három pont.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ

Burnley–West Ham United 1–2 (Jay Rodriguez 49. – 11-esből, ill. Mubama 86., Soucek 90+1.)
Luton–Crystal Palace 2–1 (Mengi 72., Ja. Brown 84., ill. Olise 75.)
Newcastle United–Chelsea 4–1 (Isak 13., Lascelles 60., Joelinton 61., Gordon 83., ill. Sterling 23.)
Kiállítva: Reece James (73., Chelsea)
Nottingham Forest–Brighton& Hove Albion 2–3 (Elanga 3.,Gibbs-White 76. – 11-esből, ill. E. Ferguson 26., Joao Pedro 45+4., 58. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Dunk (75., Brighton)
Sheffield United–AFC Bournemouth 1–3 (McBurnie 90+7., ill. Tavernier 12., 50., Kluivert 45+3.)