PL: a Palace ötgólos meccsen nyert a Wolverhampton ellen

2023.09.03. 17:17
(Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójában a Crystal Palace 3–2-re legyőzte a Wolverhamptont hazai pályán.

A Crystal Palace másodszor lépett pályára hazai környezetben a Premier League 2023–2024-es kiírásában, s először ünnepelt volna győzelmet – a 2. fordulóban az Arsenal 1–0-ra nyert a Selhurst Parkban.

A Wolverhampton balszerencsés, egygólos vereséget szenvedett el az Old Traffordon a nyitó körben, majd a Goodison Parkban szoros meccsen felülmúlta az Evertont – a kettő között hazai pályán 4–1-es zakót kapott a Brightontól.

Nem volt eseménydús az első félidő a két csapat összecsapásán, ám a fordulást követően minden megváltozott. Az 56. percben Odsonne Edouard juttatta előnyhöz a hazaiakat, azonban szűk tíz perccel később Hvang Hi Csan kiegyenlített.

A londoni alakulat egyértelműen győzelemre játszott, ennek a 78. és a 84. percben is meglett az eredménye – előbb Eberechi Eze volt eredményes, majd az első gól szerzője, Édouard talált be ismét.

A két kései góllal gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, így Matheus Cunha 96. percben szerzett gólja már csak a szépítésre volt elég – a Palace 3–2-re nyert.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

VASÁRNAP

Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 3–2 (Édouard 56., 84., Eze 78., ill.Hvang Hi Csan 65., Cunha 90+6.)
Liverpool–Aston Villa 3–0
(Szoboszlai 3., Cash 22. – öngól, Szalah 55.)

KÉSŐBB
17.30:Arsenal–Manchester United (Tv:Spíler1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Brentford–AFC Bournemouth 2–2 (M. Jensen 7., Mbeumo 90+3., ill. Solanke 30., D. Brooks 77.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–5 (Foster 4., Brownhill 90+4., ill. Szon Hung Min 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea–Nottingham Forest 0–1 (Elanga 48.)
Manchester City–Fulham 5–1 (J. Álvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70., 90+5. – a másodikat 11-esből, ill. Ream 33.)

Sheffield United–Everton 2–2 (Archer 33., Pickford 45+3. – öngól, ill. A. Doucouré 14., Danjuma 54.)
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 3–1 (E. Ferguson 27., 65., 70., ill. C. Wilson 90+2.)