Liverpool: Fabinho az Al-Ittihadnál folytatja – hivatalos

Vágólapra másolva!
2023.08.01. 06:42
null
Fabinho az Al-Ittihadhoz igazolt (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Liverpool hivatalos honlapján, az Al-Ittihad pedig közösségi oldalán számolt be róla, hogy a szaúdi klubnál folytatja pályafutását a 29 éves brazil középpályás, Fabinho.

 

A „vörösökhöz” 2018-ban a Monacótól érkező középpályás távozásáról már hetek óta hallani, mert sem a németországi, sem a szingapúri edzőtáborba nem utazott el a csapattal, hiszen a korábban az aranylabdás Karim Benzemát, illetve N’Golo Kantét és a Celtic fiatal támadóját, Jotát is megszerző, Nuno Espírito Santót kinevező Al-Ittihad erősen érdeklődött iránta, ám a transzfer csak most vált hivatalossá.


 

Bár a „vörösök” egyetlen klasszikus védekező középpályásának távozása érzékenyen érintheti a középpályáját átalakító Jürgen Kloppot, de a csapat nem járt rosszul, ugyanis a Transfermarkt szerint 42 millió eurót érő labdarúgóért a hírek szerint 46 millió eurót fizetett új klubja.

Fabinho a Liverpool színeiben 219 mérkőzésen 11 gólig és tíz gólpasszig jutott, többek között Bajnokok Ligáját és Premier League-et nyert a csapattal.

A brazil a Liverpool ötödik nyári távozója a középpályáról, hiszen az idény végeztével James Milner (Brighton), Naby Keita (Werder Bremen) és Alex Oxlade-Chamberlain (szabadon igazolható) távozott, majd a Steven Gerrardirányította Al-Ettifak szerződtette a 12 év után távozó csapatkapitányt, Jordan Hendersont.

A Liverpool egyelőre „csak” a magyar átigazolási rekordot jelentő 70 millió euróért szerződtetett Szoboszlai Dominikot és a világbajnok argentint, Alexis Mac Allistert szerezte meg a középpályára, ám kiszemelte az angol élvonalból kieső Southampton fiatal védekező középpályását, Roméo Laviát, akiért a hírek szerint a napokban tett egy második 42.5+2.5 millió fontos ajánlatot a „szenteknek”.

Legfrissebb hírek

James Milner a rekordot jelentő 24. idényére készül a Premier League-ben

Angol labdarúgás
19 órája

A Vidivel bajnokságot nyerő Marko Nikolics lett az AEK Athén vezetőedzője

Minden más foci
19 órája

Spanyol klub viheti el Kerkez Milos leendő posztriválisát Liverpoolból

Angol labdarúgás
23 órája

Bejelentette két játékos szerződtetését az FK Csíkszereda

Minden más foci
2025.06.13. 19:25

Az Aranycsapat ihlette a Chelsea új idegenbeli mezét

Angol labdarúgás
2025.06.12. 15:46

Matheus Cunha aláírt a Manchester Unitedhez – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.06.12. 15:34

Az európai futballpiac 38 milliárd eurót generált a 2023–2024-es idényben

Minden más foci
2025.06.12. 09:25

Veszélyben volna Szoboszlai helye a kezdőben? Így illeszkedhet be Florian Wirtz a Liverpool játékrendszerébe

Angol labdarúgás
2025.06.11. 20:45
Ezek is érdekelhetik