PL: ismét csúcsot döntöttek az ügynöki jutalékok

MTI MTIMTI MTI
2019.04.04. 17:17
Tavaly február 1. és idén január 31. között ismét rekordszintre emelkedtek az ügynöki jutalékok az angol labdarúgó Premier League-ben.

Az angol szövetség (FA) csütörtökön közzétett adatai szerint a húsz klub 260 millió fontot (97.5 milliárd forint) fizetett a futballisták átigazolásánál közreműködő menedzsereknek, ez 49 millióval több, mint egy évvel korábban.

A legtöbbet – 43.7 millió fontot – az előzőhöz hasonlóan ebben az időszakban is a Liverpool költötte ügynöki tevékenységre, hiszen például megszerezte Alissont, Naby Keitát és Xherdan Shaqirit is.

A Chelsea 26.8 millió, a Manchester City 24 millió fontot fizetett, a legkevesebbet – 2.8 milliót – pedig a Cardiff City adta ki erre a célra. A Tottenham a legutóbbi két átigazolási időszakban nem szerződtetett új játékost, ennek ellenére 11 millió fontot fizetett az ügynököknek.

A másodosztály, a Championship klubjai 50 millió fontot költöttek játékosügynöki díjakra.

A Premier League egyesületei már egy évvel ezelőtt is szorgalmazták a menedzseri jutalékok csökkentését, és ez a részvényesek pénteki megbeszélésén ismét téma lesz: szeretnék megszüntetni azt a rendszert, hogy az ügynökök a vásárló klubtól és a labdarúgóktól is jelentős összeget kapjanak.

Szeptemberben a nemzetközi szövetség is kijelentette, hogy javaslatokat fog tenni az átigazolási rendszer, a kölcsönadások és a menedzseri költségek megreformálására.

Legfrissebb hírek

Öt év után távozik a Liverpool francia válogatott hátvédje – sajtóhír

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:13

Drámai korszakváltás a Liverpoolnál – magyarokkal

Angol labdarúgás
2026.05.28. 09:59

Videó: Szoboszlai szabadrúgása is ott van a PL-idény legszebb góljai között

Angol labdarúgás
2026.05.26. 13:04

Szoboszlai bekerült az Optánál az év Premier League-csapatába

Angol labdarúgás
2026.05.26. 10:19

„Ma többet sírtam, mint az egész eddigi életemben” – Szalah érzelmesen búcsúzott az Anfieldtől

Angol labdarúgás
2026.05.25. 08:23

Tóth Alex 57 percet kapott az El-be jutó Bournemouthban, benn maradt a Tottenham

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:13

Győzelemmel hangolt a BL-döntőre az angol bajnok Arsenal

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:02

Szalah gólpasszal zárta le liverpooli pályafutását, a „vörösök” döntetlennel harcolták ki a BL-indulás jogát

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:02
Ezek is érdekelhetik