Manchester (is) United – egységben az angliai város

OLÁH GÁBOR (MANCHESTER)OLÁH GÁBOR (MANCHESTER)
2017.05.23. 18:06
null
Oláh Gábor (jobbra) Manchester polgármestere, Andy Burnham társaságában
Hétfő este bomba robbant Ariana Grande koncertjén a manchesteri sportcsarnokban. A hatóságok által terrortámadásnak nyilvánított eset során 22 ember életét vesztette, s mintegy hatvanan megsérültek. Oláh Gábor, a manchesteri lap, a Mizu? főszerkesztője a Nemzeti Sport kérésére írt hangulatjelentést az angliai városból.

Tegnap délutánig Manchester város „vörös” fele ismét futball lázban égett, ahogyan a Manchester United csapata a szerdán Stockholmban esedékes Ajax elleni Európa-liga-döntőre készült. A csapat bizakodva nézett a nagy mérkőzés elé, amellyel José Mourinho csapata indulhatna jövőre a Bajnokok Ligájában. A szurkolók legnagyobb problémája az volt, hogy Chris Smalling és Marouane Fellaini vajon játszhat-e?

Aztán 22.33-kor hirtelen minden változott. A belvárosi sportcsarnok előterében minden piros lett, de ezúttal nem zászlók festették vörösre a falakat, hanem ártatlan fiatalok vére, akik egy popkoncert után élményekkel gazdagon indultak volna haza...

Az biztos, hogy az – európai kontinensen sajnos már szinte megszokott –, újabb civilek ellen elkövetett terror támadás sokként érte a majd félmilliós észak-angliai város lakóit, de az is igaz, hogy ennek ellentételezéseként elementáris erővel tört fel az emberekből a segíteni akarás. Hihetetlen összefogást lehetett tapasztalni az első napon, mindenki azt kereste hogy, hol segíthetne? Ki helyet az autójában, ki szállást ajánlott fel, ki pedig a vérét adta a helyi kórházakban.

Bármi is lesz az eredmény, ma Manchester példát mutatott összefogásból!

Ahogyan azt a reggeli rögtönzött sajtótájékoztatóján Manchester újonnan megválasztott polgármestere, Andy Burnham és az egyik új helyettese, az önkormányzat vezetője, Sir Richard Leese (aki mellesleg City drukker) is elmondta: „Dacára ennek a szörnyű tettnek, Manchester városa mindennél nagyobb egységet mutatott a bajban.”

Manchester (is) United.

Szeretjük Manchestert – hirdeti a transzparens a város egyik belvárosi épületén (Fotó: AFP)
Szeretjük Manchestert – hirdeti a transzparens a város egyik belvárosi épületén (Fotó: AFP)

 

Legfrissebb hírek

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

A Manchester United is büszke az argentin győzelemre

Foci vb 2026
2026.06.17. 09:48

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22

Szűcs Kornél csapatával csap össze a Ferencváros az El-selejtezőben

Európa-liga
2026.06.16. 17:11

BL, El: megvannak az ETO FC és az FTC lehetséges ellenfelei

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 08:43
Ezek is érdekelhetik