PL: a „gólbíró” döntött, Swansea-siker az Arsenal ellen

2015.05.11. 23:00
Ospina hiába nyújtózott és tiltakozott, a gólbírót nem lehetett átverni (Fotók: Reuters)
A Swansea City nagy meglepetésre 1–0-ra legyőzte idegenben az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának záró mérkőzésén. A londoniak hátránya továbbra is három pont a második Manchester Cityvel szemben.

Az Arsenal 11 mérkőzést számláló veretlenségi sorozattal a háta mögött fogadta a középmezőnyhöz tartozó Swansea Cityt – legutóbb a Monacótól kaptak ki otthon Alexis Sánchezék –, ám hiába játszott a meccs nagy részében fölényben, nem jutott számára pont hazai pályán.

Fabianski visszatérése
emlékezetesre sikerült az Emiratesbe
Fabianski visszatérése emlékezetesre sikerült az Emiratesbe

A találkozó legelején Olivier Giroud alig fejelt öt méterről a kapu fölé. Egy korai gól nyilván megkönnyítette volna Arsene Wenger csapatának dolgát, így viszont kiválóan működött a jól tömörülő és a széleket okosan záró Swansea taktikája. Jellemző, hogy néhány kósza lövésen kívül – melyek közül Giroud-é volt a legveszélyesebb – alig tudott helyzetet felmutatni az első félidőben a hazai csapat.

No, a másik oldalon sem sokszor kellett felkapnia a fejüket a szurkolóknak: David Ospina kifutása és mentése fejjel, Jonjo Shelvey mintegy 40 méterről elengedett bátor, de legalább annyira gyatra próbálkozása már eseménynek számított, a félidő pedig Jefferson Montero mellé szálló lövésével zárult.

A második játékrészben állandósult az Arsenal fölénye, a félidő elején Alexis Sánchez került nagy helyzetbe, ám labdája csak kívülről rezgette meg a hálót, majd Cazorla takarásból elengedett lövését követően Lukasz Fabianski volt a végállomás. És gyakorlatilag az összes hátralévő Arsenal-támadást befejezhetnénk a lengyel kapus nevével. A kapuvédő a legnagyobbat talán akkor védte, amikor Alexis Sánchez közeli bombája után Cazorla ismétlését is hatástalanította, de szinte minden második-harmadik percre jutott egy közbeavatkozása (23:8 volt a próbálkozások aránya a lefújáskor).

Óriási volt a nyomás a vendégek kapuján, és a kihagyott helyzetek után jött a büntetés, a semmiből szerzett gólt a Swansea. Méghozzá szinte már-már láthatatlan találatot, hiszen a csereként beálló Bafétimbi Gomes fejese után Ospina kihalászta a labdát a kapuból. Hogy a gólvonal mögül történt mindez, azt azonban aligha láthatta bárki szabad szemmel, Kevin Friend játékvezető órája azonban jelzett, és hamarosan az ismétlések is megerősítették a gólvonal-technológia helyességét. 0–1

Percek maradtak hátra, az Arsenalnak így is maradt még sansza, de a walesiek kapuja előtt ezúttal Fabianski volt az úr. A Swansea hat pontot (2–1, 1–0) szerzett a szezonban az Arsenallal szemben!