Elmaradt Priskinék csodája, döntős az Arsenal

Vágólapra másolva!
2011.01.25. 22:45
null
Bár Fülöpnek voltak szép mentései, három gólt kapott az Arsenaltól (Fotó: Action Images)
Az Arsenal, bár egy órán át nem talált be, magabiztos játékkal ledolgozta a hátrányát, és 3–0-ra megverte a Priskin Tamással és Fülöp Mártonnal a soraiban felálló Ipswich Townt az angol Ligakupa elődöntőjének visszavágóján.

Az Ipswich Town nagy reményekkel készült az Arsenal elleni visszavágóra az angol Ligakupa elődöntőjében, miután az első mérkőzésen Priskin Tamás góljával megverte a Premier League sztárcsapatát.

Az Emiratesben persze nagyon nehéz küzdelem várt a magyar csatár mellett Fülöp Mártonnal a soraiban felálló másodosztályú együttesre, és az „ágyúsok” azonnal kemény rohamokat indítottak.

A 19. percben Robin van Persie ugratta ki nagyszerűen Cesc Fabregast a tizenhatos jobb oldalán, és spanyol futballista lövését Fülöp Márton védte ki.

A 30. percben Fülöpnek kellett mentenie, amikor Van Persie felé szállt a labda a tizenhatoson belül, és a magyar kapus ütközött a holland játékossal. A továbbguruló labdát az egyik védő kivágta.

Négy perccel később Fabregas kapott jó indítást a bal oldalon, majd átvétel után tüzelt, de a labda elszállt Fülöp kapuja előtt.

A szünet után is nyomasztó volt az Arsenal fölénye, és a 61. percben meglett a hazai próbálkozások eredménye. Nicklas Bendtner nagyszerűen vett át egy előreívelt labdát, majd nagyszerűen tolta el a védők mellett, és kilőtte Fülöp kapujának bal alsó sarkát. 1–0

Priskint a 63. percben lecserélték, majd egy perccel később már az Arsenal állt továbbjutásra. Szöglet után Laurent Koscielny bólintott a kapuba, Fülöp rosszul jött ki a labdára. 2–0

A 77. percben eldőlni látszott a továbbjutás: Andrej Arsavin vezette a védőkre a labdát, majd jól ugratta ki Fabregast, aki nem hibázott Fülöppel szemben, a kapuba gurított. 3–0

A folytatásban már nem született több gól, így az Arsenal fél óra alatt elintézte az Ipswich Townt, és bejutott a döntőbe.

ARSENAL–IPSWICH 3–0
 

 

 ANGOL LIGAKUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Arsenal–Ipswich Town 3–0 (Bendtner 61., Koscielny 64., Fabregas 77.)
Tj: az Arsenal, 3–1-es összesítéssel

 

Legfrissebb hírek

Kiakadtak a rajongók, rendbontással indult Lionel Messi indiai körútja

Minden más foci
13 órája

Labdarúgás: több mint 1200 fiatalperc az NB I 16. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.09. 11:28

Labdarúgás: portugál duplaarany az U17-es korosztályban

Utánpótlássport
2025.12.03. 09:00

Labdarúgás: hat gólt rúgott a bolgároknak az U17-es leányválogatott

Utánpótlássport
2025.12.02. 17:51

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I 15. fordulójában

Utánpótlássport
2025.12.02. 09:07

Labdarúgás: kikaptak a spanyoloktól az U17-es lányok Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.11.29. 14:51

Ennyi volt: már nem Peter Stöger irányítja Bolláékat – hivatalos

Európa-konferencialiga
2025.11.28. 13:25

Vb 2026: az irániak nem utaznak el a sorsolásra

Foci vb 2026
2025.11.28. 12:07
Ezek is érdekelhetik