A Premier League délutáni rangadóján a Manchester United fölényes magabiztossággal lépte le az amatőr hibákat elkövető, a végére teljesen összeomló Liverpoolt.
Cristiano Ronaldo ellenállhatatlanul futballozik
Fotó: Reuters

Zsúfolt ház várta a Premier League két talán legjobb formában levő csapatát az Old Traffordon: a listavezető Manchester United otthonából a városi rivális City után másodikként készült elvinni pontokat a Liverpool.

A „vörös ördögöknél” pályára tudott lépni a két sérüléssel bajlódó belső védő, Vidics és Rio Ferdinand. A 6. percig kellett csak várni az első helyzetre: Rooney püfölte bele a labdát közelről Reinába. Válaszul Fábio Aurelio tüzelt mellé irgalmatlan erővel, rendkívül éles szögből.

A kiegyenlített meccsen Gerrard egy megpattanó lövéssel veszélyeztetett, majd a 33. percben egy bal oldali beadást Reina kis híján ügyetlenül a saját hálójába paskolt. A következő hibát két perc múlva már nem úszta meg: ismét Rooney csavart balról középre, a kapus borzalmasan mozdult ki, és az őt megelőző Wes Brown a kapuba csúsztatott (1-0). A védőnek mindössze harmadik gólja volt ez pályafutása során!

Az elbizonytalanodott Pool a félidő befejezése előtt emberhátrányba is került Mascherano butasága miatt: a középpályás már egy sárga lap birtokában reklamált addig, míg Steve Bennett megmutatta neki a kifelé vezető utat.

A második félidő elején mindkét gárda előtt adódott lehetőség, majd az 55. percben Rooney lépett ki egyedül, de Reinába lőtt. A „vörösök” a 60. perc után tették kiegyenlítetté a mérkőzést, de tiszta helyzetbe nem kerültek.

Negyed órával a vége előtt Ferguson kettős cserére határozta el magát, és a beküldött Tévez első labdaérintésére ziccerbe került, de Reina menteni tudott.

A 79. percben eldőlt a mérkőzés: előbb Tévez gyönyörűen, mellel tette le a labdát Cristiano Ronaldónak, aki ekkor még kihagyta a helyzetet, de az ezt követő szögletet már a kapuba csúsztatta, Reina asszisztálása mellett. (2-0). Egy perc múlva Nani kapott remek labdát Rooneytól, és hatalmas erővel lőtte ki a jobb alsót (3-0).

A „vörös ördögök” végül teljesen megérdemelten győztek, és ugrottak meg időlegesen az Arsenaltól: igaz, győzelmükért köszönetet mondhatnak a hibák sorozatát elkövető vendégeknek is.