A Birmingham a hosszabbításban mentett pontot az Arsenal ellen

2008.02.23. 16:08
Az Arsenal 2-2-es döntetlent ért el idegenben a Birmingham City ellen a Premier League 27. fordulójának nyitómérkőzésén, így az „ágyúsok” hat ponttal előzik meg a második helyezett Manchester Unitedet. A találkozó elején Eduardo szenvedett lábtörést, a szabálytalankodó Martin Taylor a kiállítás sorsára jutott. Theo Walcott a második játékrészben fordította meg az eredményt, ám a hosszabbításban McFadden tizenegyesével egyenlítettek a „kékek”.
Martin Taylor (balra) ezzel a brutális mozdulattal törte ketté Eduardo lábszárát
Reuters
Reuters

Az Arsenal ötpontos előnnyel vezette a tabellát a Manchester United előtt 26 forduló után, míg a Birmingham City mindössze a 17. helyen szerénykedett.

Az „ágyúsok” nem számíthattak Kolo Touré játékára, akit a Milan ellen már a hetedik percben le kellett cserélnie Arsene Wenger szakvezetőnek. Az elefántcsontparti hátvéd előreláthatólag egy hónapra kényszerül a partvonal mellé.

A mérkőzés borzasztó jelenettel kezdődött: Martin Taylor rúgta le brutálisan Eduardót, azonnal villant a piros lap.

Az Arsenal támadója valószínűleg ebben a szezonban már nem léphet pályára, ugyanis az első diagnózisok szerint lábtörést szenvedett. A csatárt ezekben a percekben már műtik.

Az ápolási szünet után eltartott egy rövid ideig, amíg rendezték a felek a soraikat. Az első negyedórát követően Cesc Fabregas távoli lövése kerülte el Maik Taylor kapuját.

A labda szinte megállás nélkül a City térfelén pattogott, és csak idő kérdése volt, mikor találnak az „ágyúsok” az ellenfél hálójába.

Az első félóra végén a Birmingham megszerezte a vezetést: Flamini szabálytalankodott James McFaddennel szemben, és a sértett a sorfal felett a rövid felső sarokba csavarta a labdát.

A játékrész végén kilenc percet hosszabbított a játékvezető, és a Birmingham akár meg is duplázhatta volna előnyét, ám a kilépő McFaddent Senderos zavarta meg az utolsó pillanatban.

A szünetben összeszedték magukat a piros-fehérek, és fordulás után nem sokkal egyenlítettek is: Adebayor fejelte el a labdát a kapus elől az ötösön, Theo Walcott pedig közvetlen közelről továbbított a hálóba.

Az 54. percben Fabregas találta el a jobb oldali kapufát, a levegőben lógott a fővárosiak vezető gólja.

Egy perccel később Walcott megszerezte második találatát is: villámgyorsan átrohant a „kékek” védelmén, és kilőtte a rövid alsó sarkot.

A londoniak úgy tűnt, a kezükben tartják a mérkőzést, ám a legvégén mégis kicsúszott a három pont a kezeik közül.

Clichy megmozdulását fújta be a játékvezető büntetőnek a ráadásban, McFadden pedig értékesítette a tizenegyest.

Az egy megzserzett ponttal immáron hat egységgel vezet az Arsenal a második helyezett Manchester United előtt, míg a Birmingham a játéknap után akár kieső helyre is csúszhat.

PREMIER LEAGUE

27. FORDULÓ
Birmingham City-Arsenal 2-2 (McFadden 28., 90+1. – tizenegyesből, ill. Walcott 48., 55.)