Ismét négyet kapott otthon a Chelsea, az Arsenal nyerte a londoni derbit!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.04.20. 20:33
Az Arsenal a győzelmével versenyben maradt a negyedik helyért zajló küzdelemben (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójából elhalasztott és szerda este bepótolt mérkőzésén az Arsenal 4–2-re nyert a Chelsea ellen a Stamford Bridge-en.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 25. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS
Chelsea–Arsenal 2–4
(2–2)
London, Stamford Bridge, 32 249 néző. Vezette: Moss
Chelsea: É. Mendy – R. James, Christensen (Thiago Silva, a szünetben), M. Sarr – Azpilicueta, Kanté, Loftus-Cheek, M. Alonso (Zijes, 81.) – Mount – R. Lukaku (Havertz, 60.), Werner. Menedzser: Thomas Tuchel
Arsenal: Ramsdale – B. White, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny, Xhaka – Saka (Lacazette, 90+5.), Ödegaard, Smith Rowe (Cédric, 75.) – Nketiah (Martinelli, 70.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: Werner (17.), Azpilicueta (32.), ill. Nketiah (13., 57.), Smith Rowe (27.). Saka (90+2. – 11-esből)

Az elmúlt mérkőzéseken látottak alapján mondhatjuk, némi meglepetésre a vendég Arsenal szerzett vezetést a derbin. A 13. percben Andreas Christensen röviden hazatett labdájára csapott le Eddie Nketiah, és higgadtan értékesítette a ziccert (0–1).

Rögtön jött azonban a Chelsea válasza. A 17. percben Timo Werner balról megindult befelé, majd kapura lőtt, labdája pedig Granit Xhakán megpattanva kötött ki a kapuban (1–1).

A 27. percben ismét előnybe kerültek az „ágyúsok”. Emile Smith Rowe fejezte be higgadtan az Arsenal remek kontráját, amely a vendégek tizenhatosától indult (1–2).

Pár perc elteltével ismét góllal válaszoltak a „kékek”. Egy labdaszerzés után a jubiláló, a Chelsea színeiben 100. Premier League-mérkőzésén pályára lépő Mason Mount centerezett középre, és a labdára César Azpilicueta érkezett a legjobb ütemben (2–2).

A második játékrész elején a Chelsea veszélyeztetett, de az 57. percben harmadszor is megszerezte a vezetést az Arsenal, Nketiah használta ki a hazai védelem ügyetlenkedését (2–3).

Újabb gyors egyenlítés nem érkezett Thomas Tuchel csapatától, amely a hajrában nagy mezőnyfölényben játszott, de Aaron Ramsdale-t egyszer sem tudták megdolgoztatni.

A 90. percben aztán Azpilicueta lerántotta Bukayo Sakát a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest ítélt a játékvezető. A labda mögé a sértett állt, és értékesítette a büntetőt. 2–4

Érdekesség, hogy mind a hat, kaput eltaláló kísérletből gól született a mérkőzésen.

1996 után most először szerzett három angol Arsenal-játékos gólt a Chelsea ellen a Premier League-ben.

Győzelmével az Arsenal pontszámban utolérte a negyedik helyen álló Tottenhamet, és hatalmas csata várható a Bajnokok Ligája-indulást érő pozícióért. Az „ágyúsok” a hétvégén az egy mérkőzéssel többet játszó és három ponttal lemaradó Manchester Unitedet fogadják az Emirates Stadionban.

A Chelsea egyébként Thomas Tuchel irányításával harmadszor kapott legalább négy gólt áprilisi bajnokin. Tavaly a West Bromwich ellen ötöt, a legutóbbi hazai bajnokin pedig négyet a Brentfordtól. Ehhez még hozzávehetjük, hogy a „kékek” sorozatban harmadik tétmérkőzésüket is elveszítették a Stamford Bridge-en – a Real Madrid 3–1-re nyert itt a hónap elején.

(Almiron 32.)
Manchester City–Brighton 3–0 (Mahrez 53., Foden 65., B. Silva 82.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A DERBI! 4–2-RE NYERT AZ ARSENAL!

90+5. perc: Saka le, Lacazette be.

Mendy jobbra vetődött, a labda balra ment.

90+2. PERC: SAKA BEVÁGTA!

90+1. perc: Gabriel és Azpilicueta is kapott egy sárga lapot.

90+1. perc: el is szabadultak az indulatok.

90. perc: 4 perc a ráadás!

90. perc: Tizenegyest kapott az Arsenal! Azpilicueta rántotta le Sakát.

88. perc: Kisebb ápolás miatt áll a játék.

85. perc: Mount is „besárgult”. Csúnya volt a taposása.

82. perc: Tavares lőtt mellé, ebben a kontrában több volt.

81. perc: Alonso le, Zijes be.

80. perc: A második játékrészben eddig csupán 19 százalékban van a labda az Arsenalnál, de így is a vendégek szereztek gólt.

78. perc: A Chelsea birtokolja a labdát, az Arsenal őrzi az ikszet.

75. perc: Smith Rowe le, Cédric be.

70. perc: Nketiah le, Martinelli be.

65. perc: Sarr kapott sárga lapot.

65. perc: Veszélyes Chelsea-akció, de nincs újabb gól.

60. perc: Lukaku le, Havertz be.

60. perc: A sorozat folytatódik: 5 kaput eltaláló lövés, 5 gól!

A Chelsea-védelem nem állt a helyzet magaslatán, Nketiah pedig büntetett.

57. PERC: GÓL – HARMADSZOR IS VEZET AZ ARSENAL! 2–3

56. perc: Az Arsenal szöglete után felszabadult a chelsea kapuja.

54. perc: Nketiah a földön, de nincs tizenegyes.

50. perc: Aktívan kezdte a második játékrészt a Chelsea.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Cserél a szünetben a Chelsea: Andreas Christensen helyett az a Thiago Silva állt be, aki a 37 évével és 210 napjával a legidősebb Chelsea-mezőnyjátékossá vált, aki valaha pályára lépett a Premier League-ben.

Nincs sok helyzet, mégis láthattunk már négy gólt.

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 2–2

45. perc: 2 perc a ráadás.

45. perc: Smith Rowe lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

41. perc: Azpilicueta belenézett a labdába, de tudja folytatni.

38. perc: Alonso tüzelt ballal, de kísérlete jócskán fölé szállt.

36. perc: 4 kaput eltaláló lövés, 4 gól. Ha így folytatják...

33. perc: Nketiah lőtt újból, mellé ment.

Egy labdaszerzés után a jubiláló Mount centerezett középre, a labdára pedig Azpilicueta érkezett a legjobb ütemben.

32. PERC: GÓL – ISMÉT EGALIZÁL A CHELSEA! 2–2

Smith Rowe fejezte be higgadtan az Arsenal remek kontráját, amely a vendégek tizenhatosától indult.

27. PERC: GÓL – ISMÉT ELŐNYBEN AZ ARSENAL! 1–2

25. perc: A kevés helyzet ellenére már láthattunk két gólt. A Chelsea birtokolja többet a labdát, de az Arsenal kontráiban benne van a veszély.

24. perc: Nketiah lövése megpattant egy Chelsea-védőn.

Werner balról megindult befelé, majd kapura lőtt, labdája pedig Xhakán megpattanva kötött ki a kapuban.

17. PERC: GÓL – EGYENLÍT A CHELSEA! 1–1

Christensen röviden hazatett labdájára csapott le Nketiah és értékesítette higgadtan a ziccert.

13. PERC: GÓL – VEZET AZ ARSENAL! 0–1

10. perc: Lukaku éles szöügből leadott jobb lábas lövése ment mellé.

Mason Mount ma századszor lép pályára a Chelsea színeiben Premier League-mérkőzésen.

9. perc: Nem alakult ki belőle nagyobb veszély.

8. perc: Újabb hazai szöglet.

7. perc: Mendy hárított lábbal Gabriel lövésszerű beadását.

5. perc: Ramsdale öklözte ki az újabb beadást. Kapufele csavarodott.

4. perc: A sarokrúgás után Alonso bal láábas lövését blokkolták.

4. perc: A beadást Ramsdale paskolta szögletre.

3. perc: Chelsea-oldalszabadrúgás jöhet.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Chelsea kék mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban látható, míg az Arsenal piros-fehér mezben, fehér nadrágban és piros sportszárban játszik.

A CHELSEA KEZDŐJE

AZ ARSENAL KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Egy jó és egy rossz formában lévő londoni csapat játszik ma egymás ellen. A Chelsea a legutóbbi három mérkőzését egyaránt megnyerte (igaz, a Bajnokok Ligájában a Real Madrid ellen az idegenbeli győzelem sem volt elég a továbbjutáshoz), míg az Arsenal az elmúlt három találkozóján egyaránt kikapott.

A londoni „kékek” a Real Madrid elleni hazai vereség óta meggyőző teljesítményt nyújtanak. A Southampton ellen például majdnem ők lettek idén az a csapat, amelyik kilencet gurít a „szenteknek” (az előző két idényben a Leicester City és a Manchester United tette meg ezt), de végül „csak” 6–0-ra nyertek. Az FA-kupa elődöntőjében pedig a Crystal Palace-t győzték le, így a fináléban Thomas Tuchelék az ellen a Liverpoollal mérkőzhetnek meg, akik ellen a Ligakupa-döntőben is megküzdöttek nem is oly régen. A Chelsea egy mai győzelemmel bebíztosíthatná a harmadik helyét a bajnokságban.

Az „ágyúsok” az elmúlt öt tétmeccsükből négyet is elveszítettek, így létfontosságú lenne Mikel Artetáék számára mindhárom pont begyűjtése, különben könnyen elszállhatnak a Bajnokok Ligájáról szőtt álmaik. Persze a mai derbi végkimenetelétől függetlenül is nagyon nehéz dolguk lesz, ha meg akarják csípni a negyedik helyet, hiszen a Chelsea után a Manchester United ellen játszanak a hétvégén, aztán a West Hammel és még a Tottenhammel is megküzdenek. Mind olyan gárda, amely az első hétben található.

A két csapat legutóbb tavaly augusztusban csapott össze, akkor az Emirates Stadionban 2–0-ra a Chelsea nyert. A tavalyi kiírásban a Stamford Bridge-en viszont 1–0-ra az Arsenal győzött. A „kékek” utoljára 2018 augusztusában tudták hazai pályán legyőzni a városi riválist.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–ARSENAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!