NHL: washingtoni győzelemmel kezdődött a rájátszás

MTI, N. T.MTI, N. T.
2021.05.16. 09:26
A Washington Capitals hosszabbítás után 3–2-re legyőzte a Boston Bruinst az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának első mérkőzésén a Keleti csoportban.

A győztes találatot Nick Dowd szerezte 4:41 perccel a ráadás kezdete után. A hazaiaknál megsérült a kezdőkapus Vítek Vanecek, helyettese, Craig Anderson azonban 21 védéssel járult hozzá együttese sikeréhez.

A koronavírus-járvány miatt az Északi (kanadai) divízióban még tart az alapszakasz, a biztos playoffos Edmonton Oilers 4–1-es vereséget szenvedett a vendég Vancouver Canuckstól. Matthew Highmore duplázott a vendégeknél, a hazaiaktól Conor McDavid egy gólpasszt jegyzett, így 105 ponttal zárta az alapszakaszt.

Az Oilers a Winnipeg Jets ellen kezd a rájátszásban szerdán, a playoffban a párharcok az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak.