NHL: ritka nagy finissel nyert a Toronto; a Seattle szorongatja a címvédőt – videók

2023.04.25. 08:46
A Toronto Maple Leafs remek hajrával, hosszabbításban 5–4-re legyőzte idegenben a Tampa Bay Lightningot az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) magyar idő szerint kedd hajnali programjában, és nagyon közel került a továbbjutáshoz. A Vegas Golden Knights idegenbeli sikerrel szintén 3–1-es vezetésre áll összesítésben, míg a New Jersey Devils és a Seattle Kraken 2–2-re alakította az összesített állást.

Alexander Kerfoot (jobbra) néhány pillanattal azt követően, hogy beütötte a Toronto győztes gólját (Fotó: Getty Images)

Két harmad után 4–1-re vezetett a Tampa Bay a Toronto ellen, úgy tűnt, a hazai kezekből nem csúszik ki a meccs, csakhogy az utolsó periódus derekán Auston Matthews három perc alatt ütött két gólt, amivel élessé vált a szituáció. És jött is az egyenlítő gól, Morgan Rielly 16:04-nél szerezte. S ha már felzárkózott a Maple Leafs, be is húzta a csatát Alexander Kerfoot emberelőnyben, a ráadás ötödik percében ütött góljával – William Nylander már a harmadik gólhoz asszisztált. llja Szamszonov 27 lövést védett, a kiesés szelétől megcsapott hazaiaknál Alex Killorn kétszer talált a kapuba, Andrej Vasziljevszkij 32 védéssel zárt. A Maple Leafs negyedszer nyert meg mínusz három gólról playoffcsatát, ezekből három volt harmadik harmadbeli talpra állás.

A TORONTO GYŐZTES GÓLJA

Philipp Grubauer 20 lövést védett a Seattle kapujában, Alekszandar Georgiev 39-et a Coloradóéban, ami jelzi, hogy nem a címvédő volt a kezdeményező fél a két csapat kedd hajnali mérkőzésén. Mikko Rantanen második harmadbeli duplájával mindenesetre visszakapaszkodott az Avalanche a csatába, amely aztán hosszabbításban dőlt el – Jordan Eberle emberelőnyös góljával a hazaiak javára. A Kraken az alapszakaszbeli legjobb pontszerzője, a meccset sérülés miatt korábban befejező Jared McCann nélkül finiselt története első hazai playoffgyőzelméért. A Krakennek rövid története során ez volt a negyedik playoffmeccse, mindegyiken az ő játékosa ütötte az első gólt – ilyesmi korábban csak a Torontónak sikerült az NHL-ben, még 1918-ban…

A SEATTLE ELŐSZÖR NYERT HAZAI JÉGEN PLAYOFFMECCSET

A Winnipegnek nincs szerencséje, nem elég, hogy nélkülözte a sérült védőt, Josh Morrisseyt, az első harmadban Mark Scheifele-t is elvesztette. A Vegas még az első periódusban egyenlített, és Brett Howden duplájára alapozva meg is nyerte a meccset – ez volt sorozatban a harmadik győzelme a párharcban, és már csak egy kell a továbbjutáshoz.

A VEGASI IVAN BARBASJOV REMEKÜL NYÚLT BELE EBBE A LÖVÉSBE, EZZEL LETT 3–1

Az első két mérkőzés sima elvesztése után nem úgy nézett ki, hogy négy felvonás után 2–2-re áll majd a New Jersey Devils – de hát ez a helyzet, miután másodszor is nyert a Madison Sqauare Gardenben a New York Rangers ellen. Jonas Siegenthaler életében először ütött gólt az NHL rájátszásában, a védő harmadik harmad közepi góljával szerzett másodszor is vezetést a Devils (Siegenthaler az elsőnél asszisztot jegyzett), a legvégén Ondrej Palat üres kapus góllal tette biztossá a győzelmet.

SIEGENTHALER VEZETŐ GÓLJA

NHL, RÁJÁTSZÁS
1. FORDULÓ, 4. MÉRKŐZÉSEK
KELETI FŐCSOPORT
New York Rangers–New Jersey Devils 1–3
(0–1, 0–0, 1–2)
Tampa Bay Lightning–Toronto Maple Leafs 4–5 (2–0, 2–1, 0–3, 0–1) – hosszabbítás után