NHL: kiütéssel nyert, főcsoportdöntős a Rangers

R. P.R. P.
2022.05.31. 07:05
Chris Kreider két góllal segítette főcsoportdöntőbe a Rangerst (Fotó: Getty Images)
A New York Rangers 6–2-re legyőzte a Carolina Hurricanest az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keleti főcsoportja elődöntőjének hetedik meccsén, így 4:3-ra megnyerte a párharcot, és bejutott a döntőbe.

A Hurricanesnek nem sok esélye volt, a harmadik harmad közepén volt eredményes először, de a Rangers akkorra már négy gólt berámolt. De a szépítés sem hozott lendületet igazán, és a vége sima 6–2 lett.

A Rangers a Tampa Bay Lightninggel találkozik a Keleti főcsoport döntőjében, amely június 1-jén kezdődik.

„Gyors regenerálódás, és utána nekiállunk a Tampa elleni párharcnak, ami teljesen más kihívást jelent” – jelentette ki a két gólt szerző Chris Kreider.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ
7. mérkőzés

Carolina Hurricanes– New York Rangers 2–6
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4:3 a New York Rangers javára.