NHL: elsöprő gólzuhatag a végén, fordított a Calgary

2019.03.13. 07:07
Johnny Gaudreau (13) és társai az egyik Calgary-gólt ünneplik (Fotó: nhl.com)
A Calgary Flames hátrányban futott neki az utolsó harmadnak, abban viszont hat gólt ütött, így fölényesen, 9–4-re győzött a New Jersey Devils ellen az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján.

Johnny Gaudreau karriercsúcsot jelentő hat pontot gyűjtött: ütött három gólt, elkönyvelt három asszisztot. A Calgary sikere amúgy megfelel a papírformának, hiszen a New Jersey nagyon rossz szériában van, ez volt zsinórban a hetedik veresége.

A Flames a látványos diadal ellenére maradt a Nyugati főcsoport második helyén, mert nyert az egypontnyi előnnyel éllovas San Jose is: Joe Pavelski öt másodperccel a rendes játékidő vége előtt ütötte a győztes gólt a Winnipeg otthonában.

A Washington győzelmi szériája ellenben megszakadt hétnél: a Pittsburgh 5–3-ra legyőzte a fővárosiakat. A hazaiaknál Sidney Crosby két gólt ütött, a két gólpasszt kiosztó Jevgenyij Malkin elkönyvelte 1000. pontját az alapszakaszban (391 gól, 609 assziszt) – és a Capitalsnek is volt egy orosz jubilánsa, az egy gólpasszal feliratkozó Alekszandr Ovecskin az 1200. pontját szerezte.

Ben Bishop, a Dallas kapusa immár több mint 204 perce nem kapott gólt – a Buffalo elleni 2–0 a harmadik egymást követő shutoutja volt. Mindkét vendéggólt Roope Hintz ütötte. A 35 lövést hárító Bishop 204 perces sorozata a második leghosszabb a franchise történetében, és már nagyon közel van Ed Belfour rekordja (219:26).

Montrealban máris megdőlt egy kapusrekord: a Detroit ellen húsz lövést védő Carey Price a 315. győzelmét aratta, ilyen sok alapszakaszi meccset kapus még nem nyert a kanadai csapatban.

Boone Jenner első NHL-mesterhármasát érte el, vezérletével a Columbus sokgólos meccset nyert a Boston ellen, Darcy Kuemper 39 védésére építve a wild cardért nyújtózkodó Arizona már a kilencediket húzta be a legutóbbi 11 meccséből, és bár kései a hajrá, az Anaheim meglepetésre szép győzelmet aratott a Nashville ellen.