NBA: hihetetlen! Hogyan tudta ezt elbukni a Boston?! – videók

2022.05.12. 07:11
Jrue Holidaynek (jobbra) kulcsszerepe volt a Bucks győzelmében (Fotó: Getty Images)
A címvédő Milwaukee Bucks hatalmas hajrával 110–107-re nyert a Boston Celtics vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján, ezzel 3–2-es vezetést szerzett a Keleti főcsoport négy győzelemig tartó elődöntőjében. Nyugaton a Memphis Grizzlies hazai pályán nagyon megverte a Golden State Warriorst (134–95), ám összesítésben az oaklandiek vezetnek 3–2-re.

A Boston 14 ponttal is vezetett az utolsó negyedben (93–79), a legutóbbi 25 évben egyszer sem tékozolt el ekkora előnyt egy playoffmeccs negyedik játékrészében, de most igen, jobban mondva a Milwaukee hatalmas hajrával fordítani tudott. A végjáték hőse a 24 ponttal, nyolc lepattanóval és nyolc assziszttal záró Jrue Holiday volt, aki olyat tett, amilyet senki az utóbbi negyedszázad NBA-rájátszásaiban: az utolsó tíz másodpercben előbb dobást blokkolt, majd labdát szerzett.

JRUE HOLIDAYNEK REMEK NAPJA VOLT

A Memphis a sérült Ja Morant nélkül is brillírozott: playofftörténete legjobb első félidejét produkálta (77 pont), és nem kevesebb mint 55 ponttal (!) is vezetett a borzasztó napot kifogó Warriors ellen.

(38–28, 39–22, 42–17, 15–28)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Golden State javára