NBA: Hardent kiállították, Embiid megúszta, söprés közelében a Sixers – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.04.21. 07:31
James Harden kosárra tör a csütörtöki meccsen (Fotó: Getty Images)
Szépített a címvédő az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) első playoff fordulójának párharcában: magyar idő szerint péntek hajnalban a Golden State Warriors hazai pályán 114–97-re legyőzte a Sacramento Kingst, és ezzel 2–1-re alakította az összesített állást. A Philadelphia 76ers harmadszor is legyűrte a Brooklyn Netset, a forró hangulatú meccsen aratott idegenbeli sikere (102–97) után már csak egygyőzelemnyire van a továbbjutástól. Vendégként nyert a Phoenix Suns is (129–124), amely így visszavette a pályaelőnyt a Los Angeles Clipperstől.

A Brooklyn nem adta könnyen magát, tíz pont feletti hátrányát ledolgozva a harmadik negyedben fordított a Philadelphia ellen, még a végjátéknak is előnyben futott neki (96–91), csakhogy a meccset 11–1-es Sixers-futás zárta – közel a söprés. Paprikás volt a hangulat, a vendégektől James Hardent (21 pont) kiállították a harmadik negyedben egy ágyékra mért ütésért, Joel Embiid (14 pont, 10 lepattanó) – akit végig próbáltak kizökkenteni a nyugalmából a hazaiak – megúszott egy némiképp Draymond Greent idéző esetet, Tyrese Maxey pedig megint termelte a hármasokat. A 25 pontig jutó Maxey öt triplát dobott be, ez már az ötödik ilyen playoffmeccse karrierje során, ezzel klubcsúcsot állított fel.

HARDEN KIÁLLÍTÁSA

EZT ÚSZTA MEG EMBIID

Stephen Curry 36 pontot szerzett a Golden State-ben, Kevon Looney lekapott 20 pattanót, csapatuk pedig végig vezetve győzte le a Sacramentót. A vendégeknél De'Aaron Fox 26 pontot szerzett, Domantas Sabonis 15 pontja mellé 16 lepattanót jegyzőkönyvezett.

STEPHEN CURRYNEK MEGINT NAGY NAPJA VOLT

Kawhi Leonard sérülés miatt nem léphetett pályára a Clippersben, amit a Phoenix képes volt kihasználni: a fordulatos első negyed után a vendégek végig vezettek, és bár a hajrá izgalmasra sikeredett, meg is nyerték a meccset, visszaszerezve a pályaelőnyt. Devin Booker 45 pontig jutott a Sunsban, a Clippersben a hét triplát bevágó Norman Powell (42) igyekezett tartani vele a lépést.