NBA: elkeltek az utolsó helyek, a Warriors pontözönnel jutott be a playoffba – videó

K. Zs.K. Zs.
2023.04.10. 00:24
A Keleti főcsoportban már minden eldőlt korábban, azonban a Nyugatiban öt playoff/playin hely is gazdára várt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának utolsó játéknapján. A két szabad playoffhelyre a Golden State Warriors és a Los Angeles Clippers csapott le a minden csapatot megmozgató, 15 mérkőzéses vasárnapi programban, míg a rájátszás érdemi részébe kerülésről döntő playinben a Los Angeles Lakers, a Minnesota Timberwolves és a New Orleans Pelicans (utóbbi a helyét már korábban lefoglaló Oklahoma ellen) kénytelen megméretni magát a következő napokban.

Stephen Curry öt, Klay Thompson (balra a háttérben) hat triplát dobott be a Warriorsban (Fotó: Getty Images)

Azt tudni lehetett előre, hogy az öt szabad nyugati pozíciót a Golden State, az LA Clippers, a New Orleans, a Minnesota és az LA Lakers foglalja majd el, de azt nem, melyik kettő ússza meg a pótvizsgával felérő, a playoff eléréséhez újabb egy vagy két győzelmet igénylő playint.

A Golden State és a Clippers helyzete volt a legegyszerűbb: ha nyernek, biztosan kikerülik a pluszmeccseket. A Warriors nem sokat teketóriázott, az NBA-történelem pontokban leggazdagabb első negyedbeli teljesítményével (55 pont) kezdett Portlandben, az első 12 percben behajított tucatnyi tripla szintén új ligacsúcs. Ilyen kezdés után meg is lett a győzelem, a Warriors hatodik kiemeltként vág neki a playoffnak, ellenfele a Sacramento lesz.

ÍZELÍTŐ A WARRIORS ELSŐ NEGYEDÉBŐL

A Clippers útja rögösebb volt, az első félidő nagy részében a gyakorlatilag a második sorával kiálló Phoenix vezetett ellene, néha tíz pont feletti előnnyel is. Aztán a harmadik negyedet nyitó 11–0-val a kaliforniaiak fordítottak, csakhogy ezzel még korántsem volt vége, a Suns megint képes volt tíz ponttal meglépni! Az utolsó negyed végjátékában aztán már úgy fordított a Kawhi Leonard (25 pont, 15 lepattanó) vezette Clippers, hogy megőrizte előnyét – az övé lett az ötödik kiemelési szám Nyugaton, vagyis a két csapat a playoff első körében ismét egymásba fut!

A New Orleansnak is volt esélye az első hatba kerülésre, ehhez le kellett volna győznie a vasárnap esti gyürkőzésben szintén erősen érdekelt Minnesotát. A Pelicans a harmadik negyedben 14 ponttal is vezetett, csakhogy a Timberwolves a játékrész hajrájában egyenlített (74–74), majd a rendkívül izgalmas negyedik játékrészben kiharcolta a győzelmet, vele a dupla esélyt kínáló (egy vereség belefér) csoportnyolcadik helyet.

KARL-ANTHONY TOWNS 30, ANTHONY EDWARDS 26 PONTTAL JÁRULT HOZZÁ A TIMBERWOLVES GYŐZELMÉHEZ

Az extra feszültséget jól érzékelteti, hogy egy időkérés alatt két Minnesota-játékos összekapott, Rudy Gobert bevágott egyet Kyle Andersonnak – a franciát azonnal haza is zavarták a meccsről.

EZÉRT ZAVARTÁK HAZA RUDY GOBERT-T

A kezdés előtt a Lakers is reménykedhetett a playin elkerülésében, de a Portlandből érkező hírek ezt a lehetőséget gyorsan elméletivé minősítették. Innentől kevés esélyük maradt LeBron Jameséknek a playin elkerülésére, de nem engedték el a meccset, szinte végig vezetve verték meg a Jazzt. James nyolc triplával 36 pontig jutott – felkészülten várja a Minnesota ellen következő csatát.

ÍGY JÁTSZOTT LEBRON JAMES A JAZZ ELLEN

NEM AKÁRMILYEN NAPJA VOLT KENNETH LOFTONNAK A MEMPHISBEN: A TARTALÉKSORBÓL ELŐLÉPŐ 20 ÉVES CENTER 42 PONTTAL ÉS 14 LEPATTANÓVAL ZÁRT

7. Los Angeles Lakers8243399608–95610.524
8. Minnesota Timberwolves8242409494–94970.512