Detroit Pistons–Atlanta Hawks 128–103
Kiütéses Detroit-siker. Sorozatban öt vereség után némileg váratlanul sima győzelmet aratott a Pistons, amely a legutóbb látott letargiát maga mögött hagyva, a Hawks szörnyű játékát kihasználva nagyon hamar eldöntötte a küzdelmet – az első félidőt 76–57-re nyerte a gárda (1983 óta nem dobtak ennyit az első félidőben), majd a harmadik negyed közepén elérte a száz pontot, nem adott esélyt ellenfelének. Egyénileg Blake Griffin (24 pont, 9/16 mezőnyből), Andre Drummond (23 pont, 15 lepattanó, 28 perc) és Bruce Brown (14 pont, 6/7 mezőnyből, 7 gólpassz, 3 labdaszerzés) emelhető ki igazán, de összesen heten dobtak náluk két számjegyű pontot, csapatszinten 60 százalékkal céloztak mezőnyből és 50 százalékkal „tripláztak” – a semmiből hirtelen megtáltosodtak és parádés támadójátékot mutattak be. Ennek fő oka persze az Atlanta védekezése volt, de attól még ez a meccs adhat egy lökést az eddig gyengélkedő Detroitnak, igaz, következő alkalommal Milwaukee-ba utazik a társaság...
Szörnyű volt a Hawks. Zsinórban ötödször kaptak ki a vendégek és sorozatban nyolcadszor engedtek legalább 120 pontot aktuális ellenfelüknek, nem kell meglepődni azon, hogy megint nem volt esélyük a győzelemre. A találkozó után rögtön egy hosszabb megbeszélést tartott a csapat, emiatt a sajtótájékoztató is csúszott, a szokásos tíz perc helyett egy órát kellett rá várni, a 22 pontjával éppen a jobbak közé tartozó DeAndre' Bembry szerint most végre átbeszéltek bizonyos dolgokat, hogy kinek mi a problémája. Lloyd Pierce vezetőedző szerint nem tudnak kommunikálni, harcolni és nem tudják, hogy milyen profinak lenni, hogy mi kell a győzelemhez az NBA-ben, jelenleg borzasztóan mélyen vannak – ez pedig tökéletesen látszott is a pályán, egy pillanatig sem volt esélyük, Trae Young is megállt kilenc pontnál, a védekezésük katasztrófa volt, ez az út biztos, hogy nem vezet sehova.
A Pistons legjobb dobói:Griffin 24/6, Drummond 23, Brown 14/6
A Hawks legjobb dobói:Bembry 22/12, Hunter 18/3, Parker 14/3
Washington Wizards–Charlotte Hornets 125–118
Az utolsó negyed a Washingtoné volt. A végére tudott sebességet váltani a fővárosi alakulat, amely három negyeden keresztül a megszokott színvonalon védekezett (a Charlotte a szezoncsúcs felé robogott) és nem támadott olyan extrán, hogy az elég legyen, így 13 pontos hátrányba került. Az utolsó játékrészben azonban sikerült átvennie az irányítást a hazai csapatnak, csak ebben a negyedben nyolc (!) eladott labdába kergette bele ellenfelét, a kispad végéről előkerülő Jordan McRae nyolc pontot szerzett, a védekezés hirtelen feszesebbé vált, elöl pedig jöttek a dobások: egy 11–0-s rohammal felzárkóztak, majd fordítottak és végül el is léptek a Hornetstől. Bradley Beal (30 pont, 12 gólpassz, 10/19 mezőnyből), Thomas Bryant (21 pont, 11 lepattanó, 9/12 mezőnyből) és Davis Bertans (20 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 6/11 tripla) is remekelt, a 35–22-re megnyert utolsó negyeddel pedig újabb győzelmet arattak és idén először fordult elő velük, hogy egymás után két meccset is behúztak.
Elfáradt a Charlotte. Három negyeden keresztül jól játszottak a vendégek, Miles Bridges 31 pontos karriercsúcsa mellett Rozier, Graham és Monk is 19-19 pontig jutott, támadásban nagyon egyben voltak, ám az utolsó játékrészben valahogy csökkent a koncentráció és elöl-hátul egyre többet hibáztak – volt egy időszak, amikor percekig nem nagyon találtak a gyűrűbe, ez pedig megpecsételte a sorsukat. 116–114-nél kerültek véglegesen hátrányba egy McRae-triplával, majd 122–116-nál, egy újabb McRae-dobással dőlt el végérvényesen a találkozó, ez volt az utolsó szó. James Borrego vezetőedző szerint a Wizards fizikálisan szívta fel magát a negyedik negyedre és ez az, ami az ő csapatának még sok, ezen és az eladott labdákon mindenképp dolgozniuk kell – most már ez a harmadik olyan periódusuk idén, amikor sorozatban három meccset elvesztettek, úgyhogy 6–10-re romlott a mérlegük.
A Wizards legjobb dobói:Beal 30/12, Bryant 21, Bertans 20/18
A Hornets legjobb dobói:Bridges 31/9, Rozier 19/3, Graham 19/9, Monk 19/9
Brooklyn Nets –Sacramento Kings 116–97
Bogdanovics kiválása már sok volt. Marvin Bagley sérülését elbírta, De'Aaron Fox kidőlését szintén megoldotta a Sacramento, de ezen a mérkőzésen egy harmadik alapember, Bogdan Bogdanovics sem tudott pályára lépni, ezt az újabb ütést pedig nem tudta lábon kihordani a gárda – régen látott gyenge játékkal, tulajdonképpen esélytelenül szenvedett vereséget. A 4/26-os triplamutató eléggé bekorlátozta a vendégek támadójátékát, a védekezésük pedig egyáltalán nem működött, jóval több büntetőt engedélyeztek ellenfelüknek, 48–33-ra elvesztették a lepattanózástés egy másodpercig sem vezettek a találkozó folyamán. Az idegenbeli túra így nem indult túl jól Luke Walton csapata számára, most mennek tovább Washingtonba, aztán Bostonba, végül pedig Philadelphiába, majd hazatérve a Denvert fogadják, úgyhogy nehéz időszak áll előttük.
Jó úton jár a Brooklyn. Kyrie Irving nélkül kezdte el összeszedni magát a Nets, az irányító ezúttal sem játszhatott, csapata viszont végig kontrollálta a találkozót és magabiztos játékkal, ismét jó védekezéssel, remek lepattanózással hozta a hazai győzelmet. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy a Harris, Temple páros 40 pontot és 9/16 triplát süllyesztett el, az Allen, Jordan duó 19 lepattanót húzott le, Spencer Dinwiddie pedig 23 ponttal és 7 gólpasszal próbált a társaság élére állni – a harmadik negyed végén már 16-tal vezettek, de volt 22 is a különbség, úgyhogy végül csak Temple érte el a 30 perces határt, a többiek kaphattak néhány perc extra pihenőt is. A Brooklyn idén először védekezik úgy, ahogy kellene, így négyből három meccset nyert és már csak egy mérkőzésre van az 50%-os mérlegtől, ezt következőleg a Knicks elleni városi derbin el is érheti.
A Nets legjobb dobói:Dinwiddie 23, Harris 22/15, Temple 18/12
A Kings legjobb dobói:Barnes 18, Hield 16/3, James 14/6
Chicago Bulls–Miami Heat 108–116
Egy félidő gála, egy félidő hátradőlés. Ahogy legutóbb a Cleveland ellen, úgy most is már a nagyszünetig eldöntötte a meccs érdemi részét a Miami, az első negyedet 18 ponttal nyerte a gárda, majd a másodikban simán húsz fölé növelte a különbséget, a félidőben 24 volt közte – úgy tűnt, hogy semmi izgalmas nem maradt a folytatásra. Az addig papírformát érvényesítő, extrán dobó, kiválóan védekező floridaiak azonban megtették azt a szívességet, hogy ezt ők maguk is elhitték, így a Chicago feléledt és főleg a 41–31-es utolsó negyedben mindent megtett azért, hogy érdekessé tegye az összecsapás végét, úgyhogy a Heatnél a pihenés helyett Butler, Robinson és Adebayo is 30+ percet töltött parketten. A győzelmet azért nem rontotta el Erik Spoelstra csapata, de Jimmy Butler (27 pont, 7 gólpassz, 4 labdaszerzés, 7/10 mezőnyből, 12/13 büntető) azért megjegyezte, hogy ez így nem járja, minden este jön egy ilyen mentális hullámvölgyük, de ezek nem történhetnek meg, ha tényleg nagycsapattá akarnak válni. Hogy mennyire nagyok, azt most back-to-back bizonyíthatják, hiszen utaznak tovább Philadelphiába.
Jim Boylennek nem tetszett, amit látott. A Chicago vezetőedzője a csapata botrányos első negyede során kivette a meccsből Zach LaVine-t és Lauri Markkanent is, majd mindkettejükről elmondta, hogy sokkal jobb játékot vár, LaVine védekezését pedig külön is kiemelte negatívumként – a játékos viszont nem értett egyet ezzel, szerinte őt csak bűnbaknak tette meg az edzője, hogy hibáztathasson valakit a gyenge játékért. Egy ilyen eset általában nem a győzelem receptje és bár a második félidőben összeszedte magát a Bulls, de sem LaVine, sem Markkanen, sem egyik kezdő sem játszott jól, úgyhogy bár legutóbb simán verték a Detroitot, most megint ott vannak, ahol a part szakad – az pedig sosem jó jel, ha az edző és a sztárjátékosok között ilyen feszültség van...
A Bulls legjobb dobói:LaVine 15, Young 12/3, White 12/6
A Heat legjobb dobói:Butler 27/3, Nunn 21/9, Adebayo 16, Dragic 16/9
Oklahoma City Thunder–Los Angeles Lakers 127–130
Így is nyer a Lakers. Ezt a meccset most nem a remek védekezéssel, hanem a nagyon hatékony támadójátékkal húzta be a Los Angeles, amely 50 százalék felett dobott mezőnyből, 55 százalékkal triplázott, 32 gólpasszt osztott szét és a 130 ponttal nem mellesleg szezoncsúcsot döntött. A végig szoros összecsapáson nagy szükség is volt a komoly tűzerőre, mert a Thunder mindenre válaszolt, hiába játszott nagyot Anthony Davis (33 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz, 4/7 tripla) és LeBron James (23 pont, 9/20 mezőnyből, 6 lepattanó, 14 gólpassz), hiába szórt be összesen 8/11 triplát Kentavious Caldwell-Pope és Danny Green, hiába jutott még tíz pontig a padról Kyle Kuzma és Dwight Howard, mégis kiélezett, egylabdás végjátékot kellett megnyerniük az arany-liláknak – már Rajon Rondo nélkül, akit a negyedik negyed elején rúgásért kiállítottak. A végén azonban Davis hozta, amiért igazolták, két és fél perccel az órán, egypontos előnyben faulttal együtt bombázott be egy hármast, majd az oda-vissza hibák után, az utolsó kilenc másodpercben 4/4 büntetőt süllyesztett el hidegvérrel – ezzel eldöntötte a küzdelmet, a Thunder utolsó játékánál pedig James lopta el a labdát, így ért véget a találkozó. A Lakers 13–2-es mérleggel továbbra is vezeti a ligát, most pedig Memphisben lép pályára a back-to-back második felén.
Megint nem jött össze a Thundernek. Ismét közel állt a nagy skalphoz az OKC, de valami megint hiányzott a végén, így voltak a Lakers elleni idegenbelin és előtte a Clippers, valamint a Bucks ellen is, úgyhogy hiába játszanak jól, mégis hatból ötször kikaptak az utóbbi időben. Ezúttal sem kellett volna sok a sikerhez, Shai Gilgeous-Alexander (24 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 10/18 mezőnyből) és Chris Paul (18 pont, 7 gólpassz, 5/11 mezőnyből) vezetésével tartották a lépést, a palánk alatt Steven Adams dobott 22 pontot egyetlen rontott dobással, egyébként pedig még Gallinari, Schröder és Ferguson is tíz fölé jutott, az ő támadójátékuk is jól működött. A tripláik nem ültek úgy, mint a Lakersé, a lepattanózást elvesztették, a harmadik negyedben negyven pontot kaptak, de így is volt esélyük, a végén hárompontos hátrányban egymás után kétszer is támadhattak, ám mindkettőt elrontották, majd tripla és egyenlítés helyett kétszer is duplát dobtak, az utolsó lehetőségükből pedig eladták a játékszert – rosszul hozták le a végjátékot, úgyhogy megint maradt nekik a „majdnem" győzelem.
A Thunder legjobb dobói:Gilgeous-Alexander 24/6, Adams 22, Paul 18/6
A Lakers legjobb dobói:Davis 33/12, James 23/3, Caldwell-Pope 17/12
Philadelphia 76ers–San Antonio Spurs 115–104
Villogtak a Philly sztárjai. Ha nem is tükörsimán, de többé-kevésbé biztosan hozta ezt a meccset is a Sixers, a védekezés szinte végig rendben volt, a lepattanózást 51–32-re nyerték, volt 32 gólpasszuk és most még a tripláikkal sem volt akkora probléma – tulajdonképpen végig vezettek is és bár voltak pillanatok, amikor válaszolniuk kellett, de ezt mindig meg tudták tenni, amikor igazán szükség volt rá. Egyénileg pedig szinte mindenki hozta magát a kezdőben, Tobias Harris kifejezetten jól játszott (26 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 10/16 mezőnyből), Joel Embiid is rendben volt (21 pont, 14 lepattanó, 9/13 mezőnyből, 28 perc), Al Horford lubickolt (18 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Ben Simmons tripla duplázott (10-10-13), a Josh Richardsont pótló Furkan Korkmaz pedig 4/7 hármassal és 17 ponttal jelentkezett – rá is lehetett számítani, ha úgy jött ki a lépés, volt nagyon fontos triplája és védekezésben is kapart, ahogy kellett.
Őket a padról még James Ennis egészítette ki 13 ponttal és 3/4 triplával, ennek a teljesítménynek pedig elégnek kellett lennie a győzelemhez, úgyhogy ha a Sixers nem is gálázik, de csak megnyerte sorozatban harmadik meccsét, otthon 6–0-ra áll és továbbra is kapaszkodik a riválisaiba – most jön a Heat elleni hazai rangadó, ott tovább javíthatja helyzetét Brett Brown csapata.
Történelmi mélységekben a San Antonio. Gregg Popovich regnálása során még sosem veszített sorozatban nyolc mérkőzést a Spurs, most viszont éppen itt tart a társaság, zsinórban nyolcadik pofonját kapta meg és 5–11-es mérleggel szerénykedik a nyugati tabella utolsó előtti helyén. Különösebben nem volt most rossz a csapat, DeMar DeRozan dobott 29 pontot, Rudy Gay és LaMarcus Aldridge összesen 16/23-at szórt mezőnyből, de a tripláik nem ültek, a lepattanócsatát elvesztették és bár voltak rohamaik, illetve végig látótávolságon belül voltak, de az nem lehetett kérdés, hogy melyik a jobb csapat ezen az estén. Popovich szerint a játékosai akarata rendben volt, csak megint rosszul kezdtek, a hamar beszedett hátrányuk pedig végigkísérte őket, míg DeRozan azt mondta, hogy a vereségszéria ellenére az edzőjük rendkívül pozitív, ez tartja bennük a lelket.
A 76ers legjobb dobói:Harris 26/9, Embiid 21, Horford 18
A Spurs legjobb dobói:DeRozan 29, Gay 22/9, Aldridge 17
Dallas Mavericks–Cleveland Cavaliers 143–101
A Dallas nem viccel. A Warriors 142–94-es lelépése után hasonló „vérengzést” rendezett most is a Mavericks, bár ezúttal az első negyed még viszonylag szorosan alakult és „csak” a másodikban robbantott Rick Carlisle legénysége: aztmár 37–16-ra nyerte meg, itt eldöntötte a találkozót.
A harmadik negyedben azonban még nem vett vissza a gárda, ott 45 pontot szórt, úgyhogy ismét maximálisan kiszolgálta közönségét és elképesztő játékkal kápráztatta el a kilátogatókat, köztük a klublegenda Dirk Nowitzkit – 58 százalékkal dobtak mezőnyből és 50 százalékkal szórtak be kereken 20 triplát, ráadásul mindössze öt labdát adtak el, ez mindent elárul róluk. Az előadást természetesen ismét Luka Doncic vezényelte, aki 28 perc alatt 30 pontig, 7 lepattanóig és 14 gólpasszig jutott, a többieknek nem is volt más dolguk, mint bedobálni a hármasokat és tenni a dolgukat védekezésben – Justin Jackson 4/6, Tim Hardaway Jr. 4/5, Kristaps Porzingis 3/5 triplával zörgetett be, utóbbi pedig hátul négy blokkot is kiosztott. Az újabb gálaelőadás a sorozatban negyedik győzelmet jelentette a Dallasnak, 10–5-tel ott vannak a nyugati élmezőnyben, most viszont komoly rangadó vár rájuk, ugyanis Houstonba látogatnak.
Nem volt esélye a Cavsnek. A vendégeknél nagyjából annak örülhetnek, hogy az újonc Darius Garland végre jól és eredményesen játszott (23 pont, 4 gólpassz, 5/8 tripla), ezen felül sok másnak nem – Tristan Thompson visszatért, de nem váltotta meg a világot, Kevin Love teljesen eltűnt Porzingisék ellen, még Cedi Osman 18 pontja és 4/6 triplája az, ami dicsérhető. Az ilyen apró részsikereken kívül viszont sok más nem jutott nekik, a Dallas teljesen más szintet képviselt, úgyhogy zsinórban hatodszor is kikaptak, ráadásul most Portlandbe utaznak, hogy ezen a héten már a második „back-to-backjüket” is letudják.
A Mavericks legjobb dobói:Doncic 30/12, Jackson 19/6, Porzingis 17/9
A Cavaliers legjobb dobói:Garland 23/15, Osman 18/12, Sexton 14
Utah Jazz–Golden State Warriors 113–109
Majdnem megcsinálta a Warriors. A vendégeknél összesen nyolc játékos volt bevethető a rengeteg sérülés miatt, de sem ez, sem a legutóbbi, közel 50 pontos dallasi vereség nem szegte kedvüket és mindent megtettek, ami tőlük telt. A szoros első negyedben többször vezettek is, majd ezt követően a Jazz érvényesítette a papírformát, egy 22–6-os rohammal meglépett, a nagyszünetben 14 ponttal vezetett – innen egyszer bejött még tíz alá a GSW, ám ismét válaszolt és 20-21 egységre növelte a különbséget a Utah. A negyedik negyed azonban megint a Kerr-legénységé volt, amely valószínűtlenül jó játékkal, a Jazz lazaságát kihasználva futott egy 21–6-ot, sőt, a végén 111–109-ig is felzárkózott – ennél közelebb azonban nem került, a Jazz ha nem is egyszerűen, de végül két büntetővel kipipálhatta a kötelezőt. Egyénileg Donovan Mitchell (30 pont, 4 gólpassz, 12/24 mezőnyből) és Mike Conley (27 pont, 4 gólpassz, 4/5 tripla) dicsérhető a hazaiaknál, rajtuk kívül még Rudy Gobert 19 lepattanója is nagyon kellett a sikerhez, ami a vártnál azért jóval nehezebben jött annak ellenére, hogy a második-harmadik negyedben pontosan úgy alakult a meccs, ahogy azt gondolhattuk. A GSW elégedett lehet a teljesítményével, ettől a G-Ligába való kerettől komoly extra egy négypontos vereség Salt Lake Cityben.
Gyanús csomagot találtak. Nagyjából tizenöt perccel a mérkőzést követően evakuálni kellett az arénát, a biztonságiak ugyanis egy gyanús csomagra lettek figyelmesek és nem kockáztattak. A legtöbb néző már az arénán kívül volt, vagy éppen kifelé tartott, de az edzői interjúk után közvetlenül a játékosokat, stábokat, újságírókat is kiterelték a csarnokból – olyannyira hamar, hogy Rudy Gobert például még mezben volt, így zavarták ki a parkolóba. A hazai játékosok az autóikhoz mentek, a vendégeket pedig azonnal felterelték a csapatbuszra, így elég hirtelen ért véget az este a csarnokban, de baj szerencsére nem történt.
A Jazz legjobb dobói:Mitchell 30/9, Conley 27/12, Bogdanovic 17/9
A Warriors legjobb dobói:Burks 20/6, Spellman 18/12, Bowman 17/9, Robinson 17/6
Denver Nuggets–Boston Celtics 96–92
Nem csak kosárlabdáról szólt az este. A félidő előtt nem sokkal Kemba Walker ütközött csapattársával, Semi Ojeleyével, majd elterült a parketten, végül hordágyon kellett levinni, ez alapjában határozta meg a mérkőzés hangulatát. Szerencsére az elsődleges vizsgálatok szerint nem sérült meg Walker nyaka, valószínűlegagyrázkódást szenvedett.
A Celtics majdnem megfordította. Már Walker sérülése előtt is gondban volt a Celtics, mivel a denveriek sokkal jobban kapták el a rajtot, 27–13 állt az eredményjelzőn az első negyed után – a harmadik negyedben volt már közte 19 is, a negyedik játékrészt 13 pontos előnyről kezdhette a hazai csapat. Jaylen Brown (22 pont, 10 lepattanó) közelről, Jayson Tatum messziről (16 pont, 0/5 tripla) célzott rosszul, Walker nulla ponttal vált ki a meccsből, a második negyedben rendezett kisebb futástól eltekintve az történt a pályán, amit a Denver akart. A negyedik negyedben azonban a Walker helyén játszó Brad Wanamaker fellépett, vezérletével 75–73-ra felzárkózott a Boston, innentől szorosan alakult a találkozó. 84–80-nál még Brown triplájával feljött egy pontra a vendéggárda, itt azonban elfogyott a lendület, és fordítani már nem sikerült. A Celtics annak örülhet, hogy Walkert nem vesztette el hosszabb időre, és végre befejeztenyugati túráját – kedd hajnalban fogadják a Sacramentót.
Kis híján elrontotta a cseresor. A hazaiak előkapták kőkemény védekezésüket, szétszedték a Boston támadásait, lefogták a húzóembereket, és három negyeden keresztül szinte végig kontrollálták az eseményeket. Nikola Jokics karrierje 31. tripla dupláját szállította (18 pont, 16 lepattanó, 10 gólpassz, 3 szerzett labda), Jamal Murray mindenben benne volt (9/18 mezőnyből, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2 szerzett labda), Willy Barton is kiosztott 5 gólpasszt, Paul Millsap is dupla duplázott – amikor a kezdőötös volt fent, „megoldották" a Bostont. A negyedik negyed elején azonban jobbára nem ők voltak a pályán, a Celtics pedig megérezte, hogy van keresnivalója, visszajött a meccsbe, így a végén jóval több energiát kellett beletenni a tervezettnél. A győzelem végül összejött, nyolcadszor tartották 100 pont alatt aktuális ellenfelüket (minden ilyen meccset meg is nyertek), tartják nyugati második helyüket és legközelebb a kissé megrogyott Sunst fogadják.
A Nuggets legjobb dobói: Murray 22/6, Jokics 18, Barton 15/9.
A Celtics legjobb dobói: Brown 22/12, Tatum 16, Smart 15/3.
Los Angeles Clippers–Houston Rockets 122–119
Ezt „elbénázta” a Houston. Jobban kezdte a pikáns meccset a Clippers (az előző találkozójuk Doc Rivers kiállításáról, illetve Westbrook Beverley felé irányuló megjegyzéseiről marad emlékezetes), de a vendégek a két középső negyedben jobban játszottak és előnnyel mehettek a negyedik negyedre, sőt 109–115-re, illetve 112–117-re is vezettek az utolsó percre fordulva. Itt azonban több védekezést is elrontottak, a győztes kosár pedig Russell Westbrook kezében maradt, nem tudták feltenni a koronát a teljesítményükre. Pedig a legendás Clippers-retesz most csak papíron létezett, sikerült egy pontcsatába kényszeríteniük ellenfelüket, amelyben villogott James Harden (37 pont, 9/16 mezőnyből, 14/18 büntető, 8 pattanó, 12 gólpassz), a McLemore, Sefolosha, Rivers trió bevert nyolc hármast, a palánkok alatt pedig Clint Capela remekelt (17 pont, 19 pattanó, 2 blokk). Sokáig úgy tűnt, hogy Westbrook gyenge napja (22 pont 22 mezőnykísérletből, 1/7 tripla, 6 gólpasszra 6 eladott labda) is belefér – nos, végül nem fért bele, a végén éppen Westbrook dobhatott a győzelemért, sikertelenül. A presztízsen kívül amiatt is bánkódhatnak, hogy zsinórban második buktájukkal leszakadtak a Lakers, Nuggets duóról és belekerültek egy Clippers-Jazz-Mavericks szendvicsbe, ráadásul éppen a bombaformában játszó Doncicék ellen folytatják.
Lou Williams egy félidőnyi előnyt adott. Nem csak hátul, elöl is csikorgott még a Clippers gépezete, a szupercsere Williams például pont nélkül állt a nagyszünetben, ilyenre emberemlékezet óta nem volt példa, ebben szerepet játszott a felforgatott rotáció is, mivel a kezdőből Beverley és Zubac összesen 32 percet tölthetett a parketten faultgondok miatt. A második félidőre aztán megérkezett az „igazi” Williams, 26 pontot szórt be 9/16-os mezőnymutatóval, nyolc gólpasszal zárt, ráadásul az utolsó másfél perces felzárkózásból két óriási triplával vette ki a részét, ő volt az egyik kulcs. A másik pedig Kawhi Leonard, aki szintén nagyon hatékonyan dobott, 118–119-es állásnál pedig ő verte be a tulajdonképpeni győztes kosarat – Paul George ma nagyon nem találta a dobásait (4/15 mezőnyből, ebből 3/10 tripla), cserébe viszont 8 pattanót és 7 gólpasszt szállított, no meg a legvégén jó védekezést és a meccset lezáró két jó büntetőt. Szót kell még ejtenünk a végül 35 percet pályán töltő Montrezl Harrellről, a másik szupercsere is elöl-hátul parádézott, így végül ha nem is a saját játékával, de győzni tudott a Clippers és szépen lassan araszol felfelé a tabellán. Most jön a Pelicans, majd a rá következő 16 meccsből 12-szer idegenben lépnek pályára, kemény hetek várnak rájuk karácsonyig.
Leonard győzelmet érő dobása
A Clippers legjobb dobói: Williams 26/12, Leonard 24/6, George 19/9.
A Rockets legjobb dobói: Harden 37/15, Westbrook 22/3, Capela 17.
NBA
ALAPSZAKASZ
Detroit Pistons–Atlanta Hawks 128–103
Washington Wizards–Charlotte Hornets 125–118
Brooklyn Nets–Sacramento Kings 116–97
Chicago Bulls–Miami Heat 108–116
Oklahoma City Thunder–Los Angeles Lakers 127–130
Philadelphia 76ers–San Antonio Spurs 115–104
Dallas Mavericks–Cleveland Cavaliers 143–101
Denver Nuggets–Boston Celtics 96–92
Utah Jazz–Golden State Warriors 113–109
Los Angeles Clippers–Houston Rockets 122–119