NHL: az Ottawa bostoni sikerével zárult az alapszakasz

2013.04.29. 07:00
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) alapszakaszának utolsó mérkőzésén az Ottawa Senators kétgólos győzelmet aratott a Boston Bruins vendégeként.

Már a rájátszásra hangolnak (Fotó: Reuters)

Az Ottawa kétszer jutott kétgólos előnyhöz a mérkőzés folyamán, a Boston elsőre még kiegyenlített. A találkozó a hajrában dőlt el, a Senators az 57. percben lépett meg 3–2-re, majd a 60. percben Kyle Turris – szezonbeli tizenkettedik találatával – üres kapus góllal biztosította a győzelmet.

A mérkőzés nem döntött a rájátszásba jutásról egyik fél esetében sem – a győztes Senators ugyan így zárt hetedikként – , sőt, többnyire ilyenkor már a play offra tartalékolnak, de Chris Neilnek (Ottawa) és Milan Lucicnak (Boston) így is sikerült a 19. percben ökölharcba bocsátkoznia.

A Boston a negyedik, míg az Ottawa a hetedik helyen zárt a Keleti főcsoportban, amelynek negyeddöntős rájátszásában a Bruins Toronto Maple Leafsszel, míg a Senators Montreal Canadiensszel csap össze. A rájátszás egynapos szünet után kedden veszi kezdetét.

EZ TÖRTÉNT AZ ALAPSZAKASZBAN
A Washington Capitals orosz sztárja, Alekszandr Ovecskin lett a gól-, a Tampa Bay Lightningot erősítő Martin St. Louis pedig a pontkirálya az alapszakaszának.
Ovecskin 32 találattal végzett az élen, így 2008 és 2009 után harmadszor érdemelte ki a Maurice „Rocket" Richard Trófeát.
A 37 esztendős St. Louis ugyan csapatával nem jutott be a rájátszásba, ennek ellenére 60 pontot termelt, amellyel 2004 után lett ismét a legeredményesebb, így idén övé az Art Ross Trófea. Klubtársa, Steve Stamkos 57 ponttal lett a második, míg Ovecskin és a sérülés miatt 12 találkozót – azaz az alapszakasz negyedét – kihagyó pittsburghi Sidney Crosby 56–56 ponttal zárt.
A 48 meccses etapban a Chicago Blackhawks kapta a legkevesebb gólt, szám szerint 102-t, így a gárda két hálóőre, Corey Crawford és Ray Emery részesült a William M. Jennings Trófeában.
A playoff magyar idő szerint szerda hajnalban kezdődik. Minden párharc az egyik fél negyedik sikeréig tart. A címvédő Los Angeles Kings a St. Louis Blues együttesével kezd.
A nyugaton utolsó helyen záró Colorado Avalanche rögtön a szezon zárásaként menesztette Joe Sacco vezetőedzőt, aki a pénteken rajtoló stockholmi-helsinki világbajnokságon szereplő amerikai válogatott szövetségi kapitánya. (MTI)