Gyeplabda, férfi terem NB1: a Rosco I és az Építők I veretlen

2008.01.15. 17:30
Túl vagyunk az eddigi legizgalmasabb és legkiélezettebb játéknapon. Bemelegítésképpen egy kisebb kalamajka után a játékvezetők hiányában végül egy barátságos meccsen a Rosco III csapata simán nyert a Szent László ellen. Az első igazi tétmeccsen a Rosco II végig vezetett ugyan az Ares ellen, ám izgalmas, kiegyenlített mérkőzés volt, így különösen értékes ez a három pont. A meglehetősen rövid kispaddal rendelkező Építők II jól tartotta magát az Olcote ellen, ám a végén Zsoldos edző tanítványai örülhettek a három pontnak. És akkor elérkeztünk a várva várt rangadóhoz, a Rosco I - Építők I összecsapáshoz...
A tét nem volt kicsi, hiszen a bajnokság eddigi meccseiből világossá vált, aki ezt a meccset megnyeri fél kézzel már a bajnoki kupát is fogja. Ennek megfelelően nagy iramban kezdődött a mérkőzés és előbb Kosárszky kornerből szerzett gólt, majd Farkas duplázta meg a Rosco előnyét egy ritkán látható bravúros találattal.Ekkorra rázódott bele a szezon előtt megfiatalított Építők és előbb Bordás kapus bravúrjaira volt szüksége a Rosconak az előnye megőrzésére, majd később már ő sem tudott mit tenni és máris 2-2 lett az eredmény. A pályán egyenlő erők küzdöttek, mindkét fél elött adódtak helyzetek szép számmal és a címvédő egy újabbKosárszky góllal szerzett előnyt, amit még a félidő előtt kiegyenlített az Építők.A szünet után sem csökkent az iram, ellenben egyre több hiba csúszott a játékba és egyre idegesebbek lettek a csapatok. Ezt a kék-fehérek használták ki, Bitay lőtt szép gólt. A Rosco azonban nem adta fel, még több erőt mozgósítottak a támadásokba és Kosárszky révén ki is egyenlítettek. A hátralévő időben már nem esett gól, így az idei első örökrangadó megérdemelt döntetlennel ért véget.Ezután következhetett ismét a generációk csatája, a Rosco II - Rosco III mérkőzésen a fiatalok már 2-0-ára is vezettek és a kezükben érezhették a mérkőzést, ám egy pár perces rövidzárlatnak köszönhetően a Rosco II fordítani tudott és meg is nyerte a mérkőzést.Az Olcote - Építők I mérkőzésen aztán a bajnokság (eddigi) legnagyobb szenzációját láthatták a nézők, már 5-1-re is vezetett az Olcote a második félidőben, végül egy időntúli kiskornerrel sikerült pontot mentenie a sokszoros bajnokcsapatnak.Az Ares - Szent László mérkőzés igencsak gólgazdagra sikerült, ám a győztes kiléte nem forgott veszélyben, Mujahidék biztosan hozták a 3 pontot. A nap zárómeccsén az Építők II saját első csapatuk botlását (vagy az Olcote bravúrját) próbálta kompenzálni a Rosco I ellen és bár közel jártak a meglepetéshez, elmaradt a bravúr ezzel a mai nap igazi győztese a Rosco első csapata.
FÉRFI TEREMBAJNOKSÁG, 7. ÉS 8. FORDULÓ:
Rosco I - Építők I 4-4 (3-3)
Játékvezetők: Zsoldos Gábor, Szilágyi Csaba
Rosco I: Bordás - Losonci, Márki, Ficzura, Kosárszky, Farkas, Ficzere, Olasz, Fehér
Építők I: Hermann - Kovács P., Kovács N., Papp, Bitay, Medveczky, Löshnig, Horváth, Babics, Kőrös, Eszteri
Gólszerzők: Kosárszky (3), Farkas ill. Bitay(2), Papp, Löschnig
Rosco III - Szent László DSE 3-0 - Kijelölt játékvezetők nem jelentek meg, újrajátszás lesz