HIRDETÉS
Nemzetisport.hu 2011.09.28 10:45 Frissítve: 2015.03.18 01:17

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2011-2012

 

 

A 2011–2012-ES OB I VÉGEREDMÉNYE 
1. Teva-Vasas-Uniqa
2. ZF Eger
3. Szeged Beton VE
4. Groupama Honvéd
5. Debrecen Fujitsu
6. Szolnoki Dózsa Közgép
7. FTC Fiser Klíma
8. Bodrogi Bau Szentesi VK
9. Kaposvári VK
10. OSC
11. BVSC-Zugló
12. PVSK-Füszért
 DÖNTŐ
(A párharcok az egyik fél második győzelméig tartottak.)
   
TEVA-VASAS-UNIQA (1.)–ZF EGER (3.), A VÉGEREDMÉNY: 2–1
Vasas–Eger 6–5
Eger–Vasas 10–7
Vasas–Eger 11–8
   
A 3. HELYÉRT
SZEGED BETON VE (2.)–GROUPAMA HONVÉD (4.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Szeged–Honvéd 14–8
Honvéd–Szeged 12–13
   
AZ 5. HELYÉRT
SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP (5.)–DEBRECEN FUJITSU (6.), A VÉGEREDMÉNY: 0–2
Szolnok–Debrecen 7–8
Debrecen–Szolnok 7–6
   
A 7. HELYÉRT
FTC FISER KLÍMA (7.)–BODROGI BAU SZENTESI VK (8.), A VÉGEREDMÉNY: 2–1
FTC–Szentes 11–10
Szentes–FTC 7–6
FTC–Szentes 10–8

 

 ELŐDÖNTŐ
(AZ EGYIK FÉL MÁSODIK GYŐZELMÉIG)
   
TEVA-VASAS-UNIQA (1.)–GROUPAMA HONVÉD (4.), A VÉGEREDMÉNY: 2–1
Vasas–Honvéd

12–14 – ötméteresekkel

Honvéd–Vasas 8–12
Vasas–Honvéd 12–7
   
SZEGED BETON VE (2.)–ZF EGER (3.), A VÉGEREDMÉNY: 0–2
Szeged–Eger 11–14
Eger–Szeged 10–9
   
AZ 5–8. HELYÉRT
(AZ EGYIK FÉL MÁSODIK GYŐZELMÉIG)
   
SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP (5.)–BODROGI BAU SZENTESI VK (8.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Szolnok–Szentes 21–9
Szentes–Szolnok 7–12
   
DEBRECEN FUJITSU (6.)–FTC FISER KLÍMA (7.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Debrecen–FTC 10–6
FTC–Debrecen 9–14
   
A 9. HELYÉRT
(AZ EGYIK FÉL MÁSODIK GYŐZELMÉIG)
   
OSC (10.)–KAPOSVÁRI VK (12.), A VÉGEREDMÉNY: 1–2
OSC–Kaposvár 11–10
Kaposvár–OSC 12–9
OSC–Kaposvár 10–13
   
A 11. HELYÉRT
(AZ EGYIK FÉL MÁSODIK GYŐZELMÉIG)
   
BVSC-ZUGLÓ (9.)–PVSK-FÜSZÉRT (11.), A VÉGEREDMÉNY: 2–1
BVSC–PVSK 6–4
PVSK–BVSC 7–4
BVSC–PVSK 6–5

 

 

NEGYEDDÖNTŐ 
(AZ EGYIK FÉL MÁSODIK GYŐZELMÉIG)
   
TEVA-VASAS-UNIQA (1.)–BODROGI BAU SZENTESI VK (8.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Vasas–Szentes 16–10
Szentes–Vasas
 9–15
   
SZEGED BETON VE (2.)–FTC FISER KLÍMA (7.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Szeged–Ferencváros 17–8
Ferencváros–Szeged 7–15
   
ZF EGER (3.)–DEBRECEN FUJITSU (6.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Eger–Debrecen
13–9
Debrecen–Eger
12–13
  
 GROUPAMA HONVÉD (4.)–SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP (5.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0
Honvéd–Szolnok
9–7
Szolnok–Honvéd
10–11
 ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 9–12. HELYÉRT
(AZ EGYIK FÉL MÁSODIK GYŐZELMÉIG)
  
BVSC-ZUGLÓ (9.)–KAPOSVÁRI VK (12.), A VÉGEREDMÉNY: 0–2
BVSC–Kaposvár
7–8 – h.u.
Kaposvár–BVSC
11–10
  
OSC (10.)–PVSK-FÜSZÉRT (11.), A VÉGEREDMÉNY: 2–0

OSC–Pécs

8–6
Pécs–OSC
10–11

 

 

 


AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 
1. Teva-Vasas-Uniqa 22 18 2 2 290–161 +129  56
2. Szeged Beton VE 22 17 3 2 265–171 +94  54
3. ZF-Eger 22 17 2 3 257–162 +95  53
4. Groupama Honvéd 22 17 2 3 281–162 +119  53
5. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 22 14 4 4 244–141 +103  46
6. Debrecen Fujitsu 22 11 2 9 190–154 +36  35
7. FTC Fisher Klíma 22 7 3 12 177–238 –61  24
8. Bodrogi Bau Szentesi VK 22 6 1 15 202–269 –67  19
9. BVSC-Zugló 22 4 1 17 162–260 –98  13
10. Orvosegyetem Sport Club 22 3 2 17 154–274 –120  11
11. PVSK-Fűszért 22 3 1 18 154–254 –100  10
12. Kaposvári VK 22 3 1 18 155–285 –130  10
 ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ (október 1., szombat)  
BVSC-Zugló–FTC 8–9
PVSK–Vasas  10–13
Szentesi VK–Szolnok  7–9
Debrecen–Szeged  7–9
Kaposvári VK–Honvéd  6–14
OSC–Eger  5–9
2. FORDULÓ (október 8., szombat)  
Szentesi VK–Kaposvári VK  11–8
Szolnok–Szeged  8–8
Vasas–Honvéd  8–14
FTC–Eger  11–13
Debrecen–BVSC-Zugló  13–4
PVSK–OSC  10–9
3. FORDULÓ (október 14., péntek)  
Debrecen–PVSK  15–4
Szentesi VK–BVSC-Zugló  17–9
Szolnok–OSC  12–5
Vasas–Kaposvári VK  20–5
FTC–Szeged  3–13
Eger–Honvéd  9–7
4. FORDULÓ (október 15., szombat)  
PVSK–Szentesi VK  12–7
Honvéd–Debrecen  8–5
Szeged–Eger  7–5
Kaposvári VK–FTC  3–12
OSC–Vasas  4–20
BVSC-Zugló–Szolnok  9–10
5. FORDULÓ (október 28., péntek)  
Szentesi VK–Honvéd  9–17
Szolnok–Eger  9–10
Vasas–FTC  16–7
Debrecen–OSC  9–4
BVSC-Zugló–Kaposvári VK  14–5
PVSK–Szeged  11–18
6. FORDULÓ (október 29., szombat)  
Szeged–BVSC-Zugló  13–8
Kaposvári VK–OSC  8–7
Vasas–Debrecen  8–4
FTC–Szolnok  7–16
Eger–Szentesi VK  18–6
Honvéd–PVSK  13–7
7. FORDULÓ (november 19., szombat)  
Eger–Kaposvári VK  15–5
Honvéd–Szeged  6–8
Debrecen–Szentesi VK  11–8
Szolnok–PVSK  12–7
Vasas–BVSC-Zugló  19–6
FTC–OSC  11–7
8. FORDULÓ (november 21., hétfő)  
Szeged–Szentesi VK  14–9
Kaposvári VK–PVSK  7–7
OSC–BVSC–Zogló  5–6
FTC–Debrecen  4–4
Eger–Vasas  9–9
Honvéd–Szolnok  6–13
9. FORDULÓ (december 3., szombat)  
Szolnok–Vasas  6–7
Debrecen–Kaposvári VK  16–9
OSC–Szeged  11–18
BVSC-Zugló–Honvéd  6–15
PVSK–Eger  5–13
Szentes–FTC  10–9
10. FORDULÓ (december 5., hétfő)  
Honvéd–FTC  17–6
Szeged–Vasas  10–8
Kaposvári VK–Szolnok  4–12
OSC–Szentesi VK  6–6
BVSC-Zugló–PVSK  10–9
Eger–Debrecen  7–6
11. FORDULÓ (december 10., szombat)  
Szolnok–Debrecen  9–4
Vasas–Szentesi VK  16–7
FTC–PVSK  15–4
Eger–BVSC-Zugló  19–6
Honvéd–OSC  21–9
Szeged–Kaposvári VK  14–9
12. FORDULÓ (február 4., szombat)  
FTC–BVSC-Zugló 8–8
Vasas–PVSK 18–7
Szolnok–Szentesi VK 18–8
Szeged–Debrecen 11–7
Honvéd–Kaposvári VK 22–9
Eger–OSC 15–6
13. FORDULÓ (február 11-12., szombat-vasárnap)
Kaposvári VK–Szentesi VK 6–5
Szeged–Szolnok 6–6
Honvéd–Vasas 11–11
Eger–FTC 17–8
BVSC-Zugló–Debrecen 7–9
OSC–PVSK 10–7
14. FORDULÓ (február 18., szombat)  
PVSK–Debrecen 5–12
BVSC-Zugló–Szentesi VK 8–10
Szolnok–OSC 19–3
Kaposvári VK–Vasas 7–13
Szeged–FTC 10–6
Honvéd–Eger 10–9
15. FORDULÓ (február 19., vasárnap)  
Szentesi VK–PVSK 11–3
Debrecen–Honvéd 5–7
Eger–Szeged 12–9
FTC–Kaposvári VK 11–6
Vasas–OSC 14–3
Szolnok–BVSC-Zugló 16–3
16. FORDULÓ (február 29., szerda)  
Honvéd–Szentesi VK 22–9
Eger–Szolnok 8–8
FTC–Vasas 7–17
OSC–Debrecen 4–13
Kaposvári VK–BVSC-Zugló 10–6
Szeged–PVSK 11–6
17. FORDULÓ (március 3., szombat)  
BVSC-Zugló–Szeged 11–15
OSC–Kaposvári VK 11–7
Debrecen–Vasas 3–8
Szolnok–FTC 15–5
Szentesi VK–Eger 8–14
PVSK –Honvéd 5–14
18. FORDULÓ (március 7., szerda)  
Kaposvári VK–Eger 11–16
Szeged–Honvéd 5–5
Szentesi VK–Debrecen 6–9
PVSK–Szolnok 4–8
BVSC-Zugló–Vasas 7–17
OSC–FTC 7–7
19. FORDULÓ (március 10., szombat)  
Szentesi VK–Szeged 7–20
PVSK–Kaposvári VK 12–7
BVSC-Zugló–OSC 7–9
Debrecen–FTC 13–5
Vasas–Eger 9–5
Szolnok–Honvéd 6–7
20. FORDULÓ (március 21., szerda)  
Vasas–Szolnok 13–8
Kaposvári VK–Debrecen 11–12
Szeged–OSC 20–6
Honvéd–BVSC-Zugló 12–3
Eger–PVSK 13–5
FTC–Szentes 12–10
21. FORDULÓ (március 24., szombat)  
FTC–Honvéd 5–17
Vasas–Szeged 12–9
Szolnok–Kaposvári VK 17–3
Szentesi VK–OSC 19–14
PVSK–BVSC-Zugló 7–9
Debrecen–Eger 6–9
22. FORDULÓ (március 26., hétfő)  
Debrecen–Szolnok 7–7
Szentesi VK–Vasas 12–14
PVSK–FTC 7–9
BVSC-Zugló–Eger 7–13
OSC–Honvéd 9–16
Kaposvári VK–Szeged 9–18
  
A januári Eb alatt a bajnokság szünetel.
 

 

RÁJÁTSZÁS

Az alapszakasz zárása után a mezőny két részre, alsó- és felsőházra oszlik. Utóbbiban a negyeddöntőben 1–8., 27., 36., 45. párosításban játszanak tovább egyenes kiesés rendszerben az egyik fél második győzelméig. Az alsóházban 912. és 1011. a párosítás, amelyek győztesei a 9., míg a vesztesei a 11. helyért, de még inkább a kiesést jelentő utolsó (12.) hely elkerüléséért játszhatnak.

A három dobogós a Bajnokok Ligájában, a negyedik pedig a Magyar Kupa-győztessel együtt az Európa-kupában indulhat. 

 

2019.01.13 13:07:49

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA (szöveg), KONCZ GYÖRGY (fotó)

Tépték már fel az orrát és varrták össze a szemgolyóját, de a pólótól semmi sem tántoríthatta el.

2018.12.27 09:41:03

Vízilabda LAKNER GÁBOR

„A Ferencváros az a nagy hagyományú klub, amelyben szerintem minden téren ki tudok teljesedni.”

2018.12.20 15:15:57

Vízilabda nemzetisport.hu

Vári Attila: Az olimpiai kvalifikáció komoly sportszakmai feladat.

2018.12.12 23:30:44

Vízilabda CSURKA GERGELY

ALAPVONAL. Így fest, amikor egy sportvezető rendre hangsúlyozza, nekünk a versenyzők az elsők – ám a tettek azt tanúsítják, hogy egy frászt azok.

2018.12.07 14:16:56

Vízilabda nemzetisport.hu

December 14-16. között a Magyar Kupa négyes döntőit rendezik, majd december 22-én a Tippmix Szuperkupa a tét! (x)